Оспорвани надпревари, много награди и сериозен интерес на Работническия спортен фестивал Русе 2024

неделя, 20 октомври 2024

Над 260 служители от 28 русенски фирми и институции взеха участие във второто издание на Работнически спортен фестивал Русе 2024, който бе организиран от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух” и Работнически клуб „Спорт и здраве“ – Русе под егидата на Община Русе. Спортното събитие се реализира с финансовата подкрепа на „Холлеман България“ ООД, „Тива Плюс“ ООД, „Хускварна Русе“ ЕООД и „Региоком европейско дружество – клон България“. Програмата на фестивала включваше индивидуални и отборни надпревари в следните спортни дисциплини: дартс, спортна табла, плажен тенис, плажен волейбол, тенис на маса, мини футбол, щафета, стрийтбаскетбол и теглене на въже.

Людмил Христов – Председател на Работнически клуб „Спорт и здраве – Русе“ и Златомира Стефанова, зам.-кмет на Община Русе и Председател на УС на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“, връчиха купите, медалите и наградите на победителите. Златомира Стефанова поздрави присъстващите и им пожела да продължават да спортуват и да се грижат за здравето си. „Радвам се че на спортния фестивал виждам толкова много ентусиасти – събитието е една чудесна възможност не само за сплотяване на колективите, но и за нови запознанства и позитивни емоции“, каза още зам.-кметът.

Надпреварите започнаха още в петъчната вечер в залата за билярд и дартс „Корона“. В отборното класиране по дартс първо и трето място заеха отбори на ВиК – Русе. „Региоком“ също се включи в надпреварата с няколко отбора, като отбор „Храбри“ зае почетното второ място. Четвърти се класира отбора на „Ирим“, а пети стана отбора на „Болярка ВТ“.

В събота в от 9 ч. започнаха предварителните срещи по Мини футбол на спортен комплекс „Ялта“ и комплекс „Олимпия“, като там участниците по традиция бяха най-многобройни – 12 отбора. След оспорвани и много емоционални двубои първото място заслужено грабна отборът на „Холлеман България“, втори станаха момчетата от „Макена Русе“, а на почетното трето място зае отборът на „ВиК“ – Русе.

В дисциплината тенис на маса - мъже първи се класира Деян Гочев от „Ай Рокет“ АД, втори стана Румен Кръстев от Дирекция Транспорт на Община Русе, а бронза спечели Тодор Йоргов от „Си Ем Ел България“ АД. При отборното класиране в дисциплината първото място зае отбора на „Региоком“, следвани от отбора на „ИРИМ“, а трети остана тима на „Ауто Хит“ ООД. Отборът на „ВиК“ – Русе зае първо място при тенис на маса - жени, а второто място завоюва отборът на „Региоком“.

В дисциплината плажен тенис – мъже първо място зае отбора на „ДППИ“ (Държавно предприятие Пристанищна инфраструктура), следвани от „ВИТТЕ Аутомотив България“, а трети остана отборът на „ВиК“ – Русе. В смесените двойки на плажен тенис първото място отиде при „ВиК“, втори се класираха „Алианц България“, а трети – „ДППИ“.

За първи път беше включена дисциплината стрийт баскетбол, в която на почетната стълбичка се качи отборът на ИРИМ, последвани от „Смарт Спед“, а трети остана отборът на „Гама Лоджистикс“. В плажен волейбол – мъже доминира отборът на „Болярка ВТ“, втори останаха отбор „Полиция“ към МВР, а трети – „ВиК“ – Русе. При жените в плажния волейбол златото грабнаха дамите от „ВиК“, следвани от „Региоком“, а трето място зае отбор „Полиция“ към МВР.

Най-бързи на пистата бяха състезателите на отбор „Пожарна“ към МВР, които завоюваха първото място в щафетата на 4х100 метра. Второто място грабнаха състезателите от „ВиК“ – Русе, трети се класира отбор „Полиция“ към МВР, а четвърти останаха състезателите на „Региоком“.

Надпреварата по спортна табла също протече оспорвано. В индивидуалното красиране златото грабна Наташа Петрова от „Плам Ойл“, втори се класира Красимир Пенев от „Макена Русе“, а трети остана Иван Лазаров от „ВиК“ – Русе. В отборното класиране купата отиде при отбора на „Плам Ойл“. На второ място се класира отборът на „ВиК“ – Русе, а третото място грабнаха състезателите от ОУ „Алеко Константинов“.

5 отбора премериха сили в зрелищната дисциплина теглене на въже. Безапелационно с 4 победи отборът на „ВиК“ - Русе завоюва първото място. Втори се класира отборът на „Региоком“, а третото място зае отбора на “Ирим“. Четвърти и пети се класираха съответно отборите на „Макена Русе“ и ОУ „Алеко Константинов“.

Участието в Работническия Спортен Фестивал бе напълно безплатно. За всички участници бяха осигурени подаръци, а за победителите - купи и медали, както и атрактивни предметни награди под формата на ваучери за спортни стоки.