Отбелязваме 134 години от съединението на Княжество България и Източна Румелия

петък, 06 септември 2019

Днес се състоя тържествена церемония по поднасяне на венци и цветя на пл. „Ал. Батенберг“ пред Паметникана загиналите в Сръбско-българската война в чест на 134 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия.

Празнично слово произнесе областният управител на област Русе г-н Галин Григоров, а заупокойна молитва в памет на загиналите и благодарствен молебен в чест на Съединението на България отслужиха Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум и свещеници от Русенската Света Митрополия. Сред присъстващите бяха заместник-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански, председателят на Общински съвет-Русе и ректор на РУ „Ангел Кънчев“ проф. Христо Белоев, генералният консул на Русия в Русе Андрей Громов, зам. областният управител на Област Русе Валентин Колев, началникът на РУО Русе Росица Георгиева, народни представители, общински съветници и др. Строен беше почетен караул, а тържествена музикаизпълни Общинският духов оркестър с диригент Димчо Рубчев.

Участие в събитието взе Клуб „Традиция“, а водещ беше актьорът от ДТ „Сава Огнянов“ Ивайло Спасимиров.