Отчет на ОП “Комунални дейности“ за месец октомври

вторник, 11 ноември 2014

Над   850 т. асфалт са положени за изкърпване и ремонт на уличната мрежа в община Русе през октомври, сочи отчетът на ОП „Комунални дейности“. Асфалтирани са улици в гр. Мартен, както и са запълнени дупки на ул. „Елисавета Багряна”, в кв. „Средна Кула“,  на ул. „Табия”, ул. „Иван Ведър”, ул. „Гургулят”, ул. „Троян”, „Неофит Рилски”, ул. „Батак”, ул. „Славянска”, ул. „Княжеска”, ул. „В. Търново”, кв. „Басарбово“, ул.  „Милкова ливада”, ул. „Даскал Тони”, ул. „Босилеград” и ул. „Света Петка”.

За периода е направена асфалтова настилка с фреза на крайбрежната улица в Русе и на ул. „Брезник”. Изработена е повдигната пешеходна пътека в кв. „Средна кула“. Направени са и бордюри и асфалтова настилка на ул. „Персенг” и на тротоар по ул. „Буров”. Извършен е ремонт на тротоар на ул. „Солун”, на ул. „Свети Наум” и ул. „Ангел Кънчев”. През октомври е направена и водопроводна шахта в Приюта за безстопанствени животни.

През отчетния период е положена хоризонтална пътна маркировка - 949.19 м2 и са изработени пътни знаци и съоръжения за монтирането им.

Извършени са монтажни дейности по изработване на клетки за кучета - /2 бр. за 64 бр. кучета/,  изработени и монтирани са два броя врати и оградна мрежа на спортна площадка в кв. „Чародейка“. Отремонтирана е ограда на бул. „Липник“ с/у Метанстанция. Монтирани са разписания за автобуси на 10-те спиркови указатели при общинските спирки.

Подменени са лампи и улични осветителни тела в няколко населени места в община Русе - в гр. Мартен, с. Басарбово, кв. „Средна кула“, кв. „Долапите“, с. Хотанца, с. Ново село,  с. Просена, с. Сандрово.

61 636 лева са приходите, реализирани от ОП „Комунални дейности“ от зоните за кратковременно платено паркиране. Най-много са постъпленията от продажба на билети и талони (37  130.20 лв.), от репатрирани автомобили (9 840 лв. ), от SMS-паркиране (7 686 лв.), от автомобили преди репатриране (4 040 лв.) и от технически съоръжения /скоби/ - (2 940 лв.)

В изпълнение на Програмата за намаляване популацията на бездомните кучета на Община Русе, през месец октомври в приюта са настанени общо 98 животни, като от тях 4 бр. са котки.От началото на месецоктомври в Приюта са кастрирани 42 кучета. Върнати по места са 16 животни. Осиновени от граждани са 21 кучета.