вторник, 10 ноември 2015
На 21 и 22 ноември в зала „Булстрад Арена“ ще се проведе Открито Световно първенство по спортни танци/WDSF World open ruse 2015/.
Състезанието е включено в официалния спортен календар на световната федерация по спортни танци и се очаква с голям интерес от цялата международна танцова общност. Изпълненията на танцовите двойки ще бъдат оценявани от лицензирани международни съдии от 18 националности. Очаква се в състезанието да вземат участие голям брой танцови двойки от световния елит, които ще се борят за максимален брой точки за Световната ранг листа.Организатори на първенството са Община Русе, Общински младежки дом – Русе, Българска федерация по спортни танци и Клуб по спортни танци „Настроение“, който през тази година ще отбележи своя 30 годишен юбилей и тридесето издание на състезанието за Купата на кмета на Община Русе.
Програма – 21.11.2015 г./събота/
10.30 часа – начало на І част /Зоново първенство/
15.30 часа – начало на II част /Международен турнир/
19.00 часа – начало на ІІI част /Официално откриване и финали/
Програма – 22.11.2015 г./неделя/
11.00 часа – начало на I част /Зоново първенство/
15.30 часа – начало на II част/Международен турнир/
19.00 часа – начало на III част/Начало финали и закриване/
Състезанията, които провежда Световната федерация по Спортни танци /WDSF/ са:
1. Световно първенство – провежда се един път годишно за различните дисциплини: Латиноамерикански танци, Стандартни танци, Десет танца и за различни възрастови групи /юноши, младежи, двойки над 19 години/ - излъчва световните шампиони за съответната възраст и дисциплина.
2. Европейско първенство – също като световното.
3. Световна и Европейска купа – също като световното и европейското първенство, с тази разлика, че на Световно и Европейско първенство могат да участват шампиона и вицешампиона на държавите членки на WDSF, а на купите участват първата и втората двойка от националните ранг листи на държавите членки на WDSF.
4. Открити международни турнири валидни за набиране на точки за Световната ранг листа:
- WDSF OPEN – Открит международен турнир по стандартни или латиноамерикански танци – състезанието с най-нисък ранг
- WDSF INTERNATIONAL OPEN – Открит международен турнир по стандартни или латиноамерикански танци – следващо по ранг състезание, което носи по-голям брой точки за Световната ранг листа
- WDSF WORLD OPEN – Открито Световно първенство по стандартни или латиноамерикански танци – състезанието с най-висок ранг от веригата състезания на WDSF, което носи най-голям брой точки за Световната ранг листа.
Състезанията, които ще се провеждат в Русе през тази година ще бъдат : WDSF WORLD OPEN по стандартни танци и WDSF INTERNATIONAL OPEN по латиноамерикански танци.
Изключително престижни състезания, които са много привлекателни за танцовите двойки от Световния елит.
Пламен Стоилов встъпи в длъжност като кмет на Община Русе за втория си…
понеделник, 09 ноември 2015
Вече е асфалтирана велоалеята по бул. „Цар Фердинанд“
вторник, 10 ноември 2015
Последни Новини
Кметът на Русе и посланикът на Армения обсъдиха разширяване на двустранното…
четвъртък, 07 май 2026
Кметът Пенчо Милков отличи Богдана Пенева за приноса ѝ към културния живот…
четвъртък, 07 май 2026
Министерският съвет одобри финансиране за борба с комарите през летния…
четвъртък, 07 май 2026
Кметът Пенчо Милков провери напредъка по ремонта на физкултурния салон…
четвъртък, 07 май 2026
Топ състезатели от 6 държави пристигат в Русе за Международния турнир…
четвъртък, 07 май 2026
Безплатна тренировка по муай тай събира русенци на 10 май
четвъртък, 07 май 2026
„Болярчета“ и „Рапид“ (Букурещ) триумфираха на стадион „Дунав“
сряда, 06 май 2026
Русе чества Деня на храбростта и празник на града 6 май
сряда, 06 май 2026