Откриване на Панорама на средното и професионално образование в Русе

четвъртък, 13 юни 2019

Вчера, на алеята пред хотел „Дунав“ бяха представени 16 средни училища, профилирани и професионални гимназии. Във връзка с откриването на Панорамата на средното и професионално образование в Русе, поздравления към участници и посетители отправиха г-жа Ирена Петрова, директор на дирекция „Култура и образование“ и г-жа Росица Георгиева, началник на РУО-Русе. За първа година традиционното изложение се провежда на открито, с щандове, обособени в шатри с възможност за по-мащабно презентиране на учебно-образователния процес, извънкласните дейности и цялостния облик на училищата. Щандовете на учебните заведения ще очакват своите бъдещи възпитаници и техните родители, за да ги запознаят с възможностите на училището и перспективите за обучение с различни профили, насоки, личностно изграждане и кариерно развитие. На щандовете на професионалните гимназии родители и ученици ще имат възможност за среща с бъдещи работодатели, които са институционално ангажирани с дуалното образование или традиционно поддържат връзка с учебните заведения, които подготвят кадри, необходими за конкретна сфера в местната икономика. Панорамата на средното и професионално образование в Русе ще продължи до петък, 14-ти юни включително, с време за посещения от 11:00 до 18:30 часа.