Отлично представяне на децата от ДВГ „Слънце“ при ОБДЦКИ – Русе и вокална студия „Слънчеви ноти“ в Национален конкурс

сряда, 12 юни 2019

На 8 юни в Държавния театър „Апостол Карамитев“  в град Димитровград се проведе ХІХ-тия Национален конкурс за забавна песен на фолклорна основа „Златен извор“, който е под егидата на Министерството на културата. Целта на конкурса е създаване и популяризиране на нови  български песни и обработки на фолклорна основа за деца и юноши с цел обогатяване на песенното творчество и създаване на интерес и любов към българския фолклор.

В него взеха участие 500 деца от 25 школи от цяла България. Жури, с председател г-жа Нели Андреева -солистка в Националния фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“, присъди 19 награди на малките русенски певци:

-          Квартет „Слънце–LITTLE“ – първо място с песента „Хорото“

-          Трио „Слънчеви момичета“ – второ място с песните „Ладо ле“ и „Катерино моме“

-         Дуетът Марина Петрова и Михаил Петров - второ място с песента „Пътуване“

-         Вокална  група с песента „Баба винце пила“.

Куп награди спечелиха и солистите. В категория „Забавна песен на фолклорна основа“:

-          В първа възрастова група до 7 години - Дария Стефанова спечели първо място, а Бориса Кунева второ място.

-         Във втора възрастова група до 10 години  - Калина Чокоева спечели първо място, а Александра Даскалова трето място.

-         В трета възрастова група до 14 години - Марина Петрова бе отличена с първо място, Ева Янкова, Марчело Петров и Михаил Петров с второ място, а Александра Славова  с трето място.

-          В четвърта възрастова група до 18 години - Борислава Бойчева спечели трето място.

-         В категорията „Димитровградско откритие“, в която участниците изпълняваха българска популярна песен в първа възрастова група до 7 години Дария Стефанова спечели първо място, Ивайла Илиева – второ място и Бориса Кунева - трето място.

-         Във втора възрастова група Калина Чокоева спечели второ място, в трета възрастова група - Ева Янкова спечели трето място.

Децата, техните родители и вокалният педагог г-жа Наталия Константинова благодарят за подкрепата на ОБДЦКИ - Русе, на г-жа Ралица Константинова и г-жа Деница Дончева за хореографиите на песните и на г-н Пламен Мирчев за техните аранжименти.