ОВОС във връзка с реализацията на инвестиционно намерение

петък, 25 март 2016

ОБЯВА

В изпълнение на чл.4 от „Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда”

ОБЩИНА РУСЕ

Уведомява обществеността, че има инвестиционно намерение да извърши:

„Изграждане  на  инсталация  за  факелно високотемпературно изгаряне на биогаз от сметище в ПИ 63427.60.24 по плана на гр. Русе, II-Б етап, м. „Под Ормана”

Обектът се намира на територията на гр. Русе на адрес:

Град Русе, община Русе, ПИ 63427.60.24 по плана на гр. Русе, II-Б етап, м. „Под Ормана”.

Проектът предвижда:

Монтиране на инсталацията в терен на сметището с цел изгаряне на получения и събран биогаз с цел предотвратяване изсмукването на неизгорял биогаз в атмосферата и замърсяване на околната среда.

Писмени мнения и становища може да се подават в сградата на Община Русе намираща се на ул.”Олимпи Панов” №6 или в сградата на РИОСВ - гр. Русе на бул. „Придунавски” №20.