ОВОС във връзка с реализацията на инвестиционно намерение

четвъртък, 19 февруари 2015

ОБЯВА

В изпълнение на чл.4 от „Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда”

ОБЩИНА РУСЕ

Уведомява обществеността, че има инвестиционно намерение да извърши строеж на „Присъединителен топлопровод и абонатна станция на зала за тенис на маса в СК „Ялта“

Обектът се намира на територията на гр. Русе на адрес: гр. Русе, сграда с  идентификатор 63427.2.4790.19 по кадастралната карта на гр. Русе, кв. 418, УПИ I-5095, ул. „Щип“, ул. „Драма“, ул. „Кавала“,

Проектът предвижда:

Инвестиционното предложение включва изграждане на „Присъединителен топлопровод и абонатна станция на зала за тенис на маса в СК „Ялта“.

Строежът представлява изграждане на присъединителен топлопровод с дължина 42.68 м. в уличните площи от точка на присъединяване при Вр.1 на съществуващ топлопровод по ул. „Добрин Петков“, ул. Майор Узунов“, завива на изток по улични и тротоарни площи на улицата, преминава през безистен в ПИ 63427.2.4224 по ККР на гр. Русе, достига до абонатна станция в жилищна сграда в същия имот. Абонатната станция е с мощност за отопление – 100 кW., вентилация – 50 кW, БГВ -50 кW, монтира се в помещение на партерния етаж в жилищна сграда на ул. Майор Узунов“ №5, гр. Русе. Точката на присъединяване на сградата е от разпределителния топлопровод по ул. „Добрин Петков“ в съществуващи изолирани крайници.

Писмени мнения и становища може да се подават в сградата на Община Русе намираща се на ул.”Олимпи Панов” №6 или в сградата на РИОСВ - гр. Русе на бул. „Придунавски” №20.