Паркинг "Воден" в Русе става безплатен

четвъртък, 25 март 2021

Общинският паркинг "Воден" ще бъде безплатен за ползване от гражданите по предложение на местната администрация. Решението бе взето на днешното заседание на Общински съвет – Русе с одобрението на  32 съветници.

Идеята на общинската управа е да осигури повече паркоместа за близките блокове в квартал „Възраждане“. Очаква се да намалеят случаите на нерегламентирано паркиране в района и да се подобрят условията за придвижване на гражданите в пешеходните зони и зелените площи. С решението ще се елиминират разходи по поддръжка на паркинга и спестените средства ще бъдат насочени към други дейности на отдел „Платено паркиране и репатриране” при ОП „Комунални дейности”. Решението ще влезе в сила след почистването и подновяването на маркировката от предприятието.

И още една акция за увеличаване на местата за паркиране в града предприе Община Русе. Създадена е комисия, която следи за наличие на излезли от употреба автомобили. Според промените в Наредба 15 собствениците им имат задължение да ги премахнат в 14-дневен срок след направено предписание или те ще бъдат отнесени на отреден за целта паркинг, а ако никой не ги потърси - разкомплектовани за рециклиране.