Първа работна среща по Предефиниран проект № 3 – „Прилагане на иновативни мерки за смекчаване и адаптация към изменението на климата в Република България“.

петък, 26 март 2021

Прессъобщение

Първа работна среща по Предефиниран проект № 3 – „Прилагане на иновативни мерки за смекчаване и адаптация към изменението на климата в Република България“, финансиран от ФМ на ЕИП 2014-2021 г.

На 25.03 и 26.03.2021 г. се проведе първа работна среща по проект „Прилагане на иновативни мерки за смекчаване и адаптация към изменението на климата в общините в Република България“. Участие в мероприятието взеха всички десет партньори по проекта, както и представители на Министерството на околната среда и водите, Програмния оператор Дирекция КВЕСМС и Дирекция „Политики по изменение на климата“ и представители на Националното сдружение на общините в Република България.

На срещата бяха представени основните цели за постигане на общо разбиране на изпълнение на проекта – график на дейностите, начин на отчитане, начин на общуване в екипа, създаване на единно работно пространство и други организационни въпроси. Екипите представиха своите членове, мотивацията си работа, както и очертаха основната проблематика на своя регион.

Продължителността на проектните дейности е в рамките на 42 месеца. Общата стойност на бюджета за Община Русе възлиза на 265 089,66 евро. Средствата са изцяло безвъзмездна финансова помощ и са осигурени от ФМ на ЕИП 2014-2021 г.