Първата самостоятелна фотоизложба на Николай Ковачев разказва красиви приказки

вторник, 02 декември 2014

Първата самостоятелна изложба  на носителя на трета награда на фотоконкурса „Запази духа на Русе“ Николай Ковачев беше открита в понеделник вечерта във фоайето на Доходното здание лично от кмета Пламен Стоилов.

„Впечатлен съм от това, което виждам и мога да ви уверя, че Общината ще продължи да подкрепя талантливите русенци, защото те са лицето на нашия град и показват, че духът на Русе е жив. Подобни прояви и толкова много публика ми дават увереност, че има с какво да се гордеем и че има на какво да градим самочувствието си“, каза кметът в словото си.

25 фотографии, обединени под общото заглавие „Нарисувай ми приказка“,  представя авторът.  Както обясни Николай Ковачев, това е перифраза на изречението „Нарисувай ми овца“ от „Малкия принц“ на Езкюпери, а смисълът е да погледнем зад видимото,  да дадем воля на въображението си.

През фотообектива на Николай Ковачев светът наистина изглежда различен, енигматичен, приказен, обектите му добиват нов смисъл, вълнуват и запленяват, каза при представянето на автора и Габриела Стефанова, член на журито на конкурса. Тя обърна внимание, че подобни творби  вдигат високо летвата на следващото издание на конкурса.

Николай Ковачев е преподавател в Русенския университет, по специалност е екололог, а страстта му към фотографията прекрасно се съчетава с другото му хоби – планинарството.  Затова една голяма част от снимките му са планински пейзажи.

Самостоятелната изложба  на Николай Ковачев ще продължи до 14 декември. Тя е част от наградата му.  Предстоят още две самостоятелни изложби през януари  2015-а на отличените с второ място във  фотоконкурса „Запази духа на Русе“ Иван Иванов и Филип Дончев.

Както е известно, фотоконкурсът се реализира по идея на Дружеството на журналистите –Русе към СБЖ и с финансовата подкрепа на общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Последни Новини

виж всички новини >