събота, 06 септември 2025
Русе вече има Балкански шампион по карате шинкиокушин. Още в началните часове на първото за България състезание от този ранг 14-годишната Никол Билчева донесе златния медал за Русе в дисциплината кумите в категория до 45 кг. Възпитаничката на сенсей Румен Калинов от Спортен клуб „Русе“ тренира от 6 години и има няколко престижни международни отличия, както и шампионски титли на Държавни първенства. В състезанието се включват над 300 представители на Румъния, Гърция, Турция, Хърватия и България, които влизат в двубои в дисциплините ката и кумите.
Първенството в зала „Арена Русе“ беше открито днес от кмета Пенчо Милков. Той поздрави каратеките и публиката и подчерта, че Община Русе ще продължи да стои зад всяка инициатива, която насърчава здравословния начин на живот, международното сътрудничество и възпитанието на младите хора чрез спорт. „За нас е гордост да бъдем домакини на събитие, което обединява различни страни, култури и школи, но с общи ценности – дисциплина, чест, воля и уважение. Пожелавам на всеки състезател концентрация и успех на татамито. Нека този шампионат бъде пример за спортсменство, взаимно уважение и красива игра“, заяви кметът.
Сред официалните гости на церемонията при откриването бяха заместник-кметът Борислав Рачев, депутатът Биляна Иванова, директорът на ОП „Спортни имоти“ Лачезар Иванов, началникът на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Русе комисар Светослав Войчев, Анка Уолмен (пети дан, Румъния) – председател на Румънската федерация и генерален секретар на Европейската карате организация, Ян Белоу (седми дан, Дания) – председател на Европейската техническа комисия, ръководствата на федерациите от държавите участнички и други.
Председателят на Федерация Българско карате шинкиокушин (ФБКШ) Борис Николов каза, че домакинството на това събитие е изключителна чест за Русе и България и затвърждава мястото им сред водещите спортни дестинации в Европа. Николов благодари на Община Русе за професионалното партньорство в подготовката и провеждането на първенството и в знак на признателност за оказаната подкрепа в реализирането на състезанието връчи почетни плакети от името на федерацията на Пенчо Милков, Биляна Иванова, Лачезар ИВанов и ръководителите на федерациите.
Тържествената церемония бе съпроводена от богата културна програма, която представи българския дух и традиции пред международната публика. За празничната атмосфера допринесоха мажоретният състав „Екстрийм“ и танцьорите от фолклорен ансамбъл „Зора“ към Общинския младежки дом, както и фолклорният ансамбъл „Русчуклийче“ от Общинския детски център за култура и изкуство.
Русе почете 140 години от Съединението с тържествена церемония и историческа…
събота, 06 септември 2025
„Оръжието на свободата“ и героичните събития от 1885 г. оживяха в Сандрово
събота, 06 септември 2025
Последни Новини
НИМХ обяви жълт код за значителни валежи за община Русе на 29 март
събота, 28 март 2026
Над 100 деца се включиха в турнира по карате шинкиокушин за Купата на…
събота, 28 март 2026
Пенчо Милков откри международния ултрамаратон „Дунав 24 ч. бягане“ в Русе
събота, 28 март 2026
Oтчетно-изборното събрание на запасното войнство в Русе бе уважено от…
събота, 28 март 2026
3 май е новата дата за концерта на Ара Маликян в Русе
петък, 27 март 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 27 март 2026
Финалът на фестивала "Мартенски музикални дни": От магията на перкусиите…
петък, 27 март 2026
Заместник-кметът Димитър Недев приветства участниците в „Пролетни хирургични…
петък, 27 март 2026