Пенчо Милков: Няма основание за смяна на председателя Иво Пазарджиев

четвъртък, 17 ноември 2022

Давайте предложения за работата на общината – Общинският съвет е за това

„Това, че общинският съветник или кметът има право да говори от трибуната на сесия, не го прави негражданин или супер гражданин, за да не се включва в обществените обсъждания по наболели въпроси“. Така кметът Пенчо Милков коментира твърденията на местната коалиция ГЕРБ–СДС, която поиска свалянето на председателя на ОбС Иво Пазарджиев. В мотивите си съветниците посочват „трайна невъзможност“ за изпълнение на задълженията, като дават пример с организирането на обществено обсъждане през август т.г. за решаването на проблема с тежкотоварния трафик край Русе.

„Нямаше провинение на председателя и на следващия ден, когато бе организирана сесия, за да се обсъди и разреши въпросът“, допълни кметът Пенчо Милков.

Според него трябва да се посрещне с обединени сили новата реалност, която настъпва в света.

„Давайте предложения за работата на общината. Предложения, които можем да приемем, с които да вървим напред. Заявете го като личности, като лидери и като членове на партии. Общинският съвет съществува за това“, призова кметът.