Пенчо Милков почете професионалния празник на пожарникарите

петък, 13 септември 2024

Кметът на Русе Пенчо Милков участва в тържествената церемония по случай професионалния празник на българските пожарникари. Той се отбелязва на 14 септември, но тази година официалното събитие се проведе ден по-рано пред сградата на Първа районна служба за пожарна безопасност и защита на населението в Русе.

В присъствието на ръководството на службата, представители на местната власт и граждани, бяха положени венци и цветя пред Паметника на загиналите при изпълнение на служебния им дълг пожарникари.

Кметът Пенчо Милков отправи поздрав към пожарникарите, като подчерта тяхната значима роля за общността и отдадеността им към професията, която изисква постоянна готовност и смелост. "Вие сте символ на храброст и непоколебимост – истински стожери на сигурността и спокойствието в нашето общество. В най-критичните ситуации вие заставате на предната линия без колебание, за да защитавате живота и имуществото на нашите съграждани“, каза кметът и подчерта, че с действията си огнеборците въплъщават духа на смелостта и саможертвата.

В края на церемонията ръководството на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" – Русе отличи 56 служители за проявен професионализъм при изпълнението на служебните си задължения.