Пети национални конни надбягвания се проведоха в Сандрово

петък, 14 април 2017

Кметът Пламен Стоилов откри днес в село Сандрово Петите национални конни надбягвания. Надпреварата е кръг от Републиканското първенство и участие в нея взеха над 100 елитни коне. Организатори на състезанието са Община Русе и кметството в с. Сандрово, а на събитието присъстваха още областният управител Стефко Бурджиев, новоизбраните народни представители от ПП ГЕРБ Светлана Ангелова и Андриан Райков, почетният президент на федерацията по борба Валентин Йорданов, кметът на Сандрово Божидар Стоилов, кметове на общини и кметове на кметства, гости и жители на с. Сандрово.

Преди старта на надбягванията официално беше открит и изграденият Хиподрум, финансиран по ПУДООС към Министерството на околната среда и водите. Стойността на проекта е 10 000 лв., а с дарения са се включили братята Валентин и Иван Йорданови, както и земеделските кооперации на територията на кметство Сандрово.