Петима студенти изпраща за учебната 2014/2015г. Театър-школа „Артистисимо”

петък, 12 септември 2014

Петима студенти изпраща за учебната 2014/2015г. Театър-школа „Артистисимо”.  Берна Касимова, Глория Станиславова и Филип Дончев са приети в НАТФИЗ. Кристиян Симеонов и Иван Василев заминават да учат актьорско майсторство в Лондон, Великобритания.

В момента в малката и голяма група на школата с ръководители Иглика Пеева и доц.д-р Александър Илиев се обучават 22 души, които изучават актьорско майсторство за театър и кино, пантомима, улични изкуства и сценарни техники. Това лято филмът на „Артистисимо” „Дунавски сървайвър”, сниман през септември 2013г., получи награда от 31-то издание на Световния фестивал на късометражното и документалното кино, детско-юношески раздел – Техеран, Иран. По време на традиционната си кино-ваканция екип от трупата засне в Созопол и региона новия си филм „Съкровището” по сценарий, измислен от участниците.