Пропускане до съдържанието на страницата

Плувците на „Ирис“ завоюваха 5 медала от международен турнир в конкуренция на близо 1000 състезатели

четвъртък, 17 октомври 2024

Състезателите на КПС “Ирис” Русе спечелиха пет медала от 10-ия Международен плувен турнир „Бриз - Иван "The Roshav" Стойчев '24“, който се проведе в Бургас. Русенци завоюваха един златен, два сребърни и два бронзови медала в конкуренция с рекордните 972 състезатели от България, Румъния, Турция и Молдова.

При мъжете Михаил Данев стана шампион на 50 м свободен стил.   На 50 м бътерфлай Михаел зае третото място. При юношите младша възраст Арджан Синджо донесе на клуба три отличия. Арджан спечели сребърни медали на 50 м и 100 м бътерфлай, постигайки най-добри лични резултати.

Отборът на Ирис беше представен от 28 състезатели -  Михаил Данев, Даниел Христов, Петър Наков, Станимир Илиев, Димитър Неделчев, Йоан Бъчваров, Арик Амор, Арджан Синджо, Теодор Пинтев, Диана Владова, Кристиана Маркова, Теодора Борисова. Сред децата на възраст от 10 до 12 години участваха Христо Костов, Павел Димитров, Антони Крос, Явор Димитров, Пламен Дянков, Вихрен Стефанов, Андрей Генчев, Георги Павлов, Ангел Йорданов, Димитър Георгиев, Рая Маринова, Мария Маринова, Беатрис Ковачева, Райна Петрова, Никол Методиева, Сиана Цанина. Треньори на отбора са Павел Тодоров и Деан Рачев.