„Почисти Русе за 1 час“ продължава

петък, 28 октомври 2022

И тази седмица доброволците от сдуржение „СъГраждани“ се събират, за да продължат инициативата “Да почистим Русе за 1 час”.

„На вратата чука уикендът, а с него и седмичното почистване! Изчистете домовете си и елате да почистим и нашия град“, призовават организаторите.

Възможностите за включване са две  - в събота или в неделя от 9 до 10 часа. Местата, които ще бъдат почстени са:

• събота  - Район Възраждане, сборен пункт пред Канев център

организатор: Деян  (тел. 0899625983)

• събота - Район Художествена галерия, ул. Борисова 39, сборен пункт пред Галерията

организатор: Боян (тел. 0884069677)

• неделя - Район ЦЮР, сборен пункт пред бл. Пушкин.

организатор: Десислава  (тел. 0883416213)

Акциите се провеждат паралелно в районите, като всеки гражданин ще може да избере към коя група доброволци да се включи.Чували и ръкавици ще бъдат осигурени.

Община Русе организира сметоизвозването на отпадъците и ще подкрепи и следващите сбирки на доброволците

Желаещите да бъдат лидери, могат да се свържат със сдружението.