Почистват най-засегнатите места след снощния проливен валеж в Русе

понеделник, 17 май 2021

Възложено е и в момента тече почистването на отводнителните шахти в града след обилния валеж снощи. Екипите на „Нелсен Чистота“ работят по най-засегнатите участъци - булевардите „Придунавски“, „Панайот Волов“ и Дъговия мост на бул. България. Днес служителите ще изнесат и натрупаната тиня по улица „Св. Димитър Басарбовски“ в квартал Средна кула, а утре ще бъде измито пътното платно, за да се осигури безопасното преминаване.

Падналите дървета се разчистват и изнасят от ДЗЗД „Паркстрой“.

Община Русе призовава гражданите за търпение и напомня, че изградените отводнителни съоръжения са с определена пропускливост и в случаи на обилен дъжд оттичането на водата се забавя.

Припомняме, че в западните и южните части на Русе валежът в неделя бе особено силен. Там във времето между 18 и 19 ч. бяха отбелязани количества от 11 литра на кв. м.