петък, 11 февруари 2022

ОБЯВЛЕНИЕ

Със заповед № РД-01-361/11.02.2022 г. на кмета на община Русе, на основание чл. 44, ал.1, т. 1 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, във връзка с чл. 6 от Наредба №1 от 19 август 2020 г. за изискванията за дейността на здравните медиатори е обявен Подбор на кандидати за длъжността „Здравен медиатор” във функция „Здравеопазване“– дейност 469 „Други дейности по здравеопазването“ -2 щатни бройки, от които едната е по чл. 68, ал. 1, т. 3 от Кодекса на труда, при следните условия:

1. Кратко описание на длъжността:

Здравният медиатор подпомага дейността на общината по провеждане на политики в областта на здравната профилактика сред населението и на лекарите при и по повод на предоставяната медицинска помощ. Осъществява и други дейности: при необходимост оказване на съдействие при изготвяне на необходими документи – за възстановяване на здравноосигурителни права; при настаняване и/или изписване от лечебно заведение; за извършване експертиза на временната неработоспособност; за получаване на помощни средства, приспособления, съоръжения и медицински изделия по Закона за хората с увреждания и др.;

2. Изисквания към кандидатите:

2.1. да са  навършили пълнолетие;

2.2. не са поставени под запрещение;

2.3. не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер на лишаване от свобода;

2.4. имат завършено средно образование;

2.5. владеят майчиния език на лицата от уязвимата група;

2.6. познават културата и проблемите на уязвимата група;

2.7. познават нормативните актове в системата на здравеопазването и закрилата на детето;

2.8. имат умения за работа с компютър – MS Word, електронна поща.

Познанията и/или опитът в здравната и социалната сфера са предимство при назначаване.

3.Необходими документи за кандидатстване:

3.1.Писмено заявление за участие по образец  /Приложение 1/;

3.2.Автобиография (европейски формат) /Приложение 2/

3.3.Копие от документи за придобитата образователна степен;

4. Начин  на провеждане на подбора:

4.1.Първи етап: Разглеждане на подадените по документи за съответствие с обявените изисквания за съответната длъжност и допускане до втори етап;

4.2. Втори етап – интервю с допуснатите кандидати.

5. Резултатите от подбра се съобщават на участвалите в него лица в 3-дневен срок от провеждането му. Въз основа на класирането се сключва Трудов договор с одобрения кандидат за срок не по-малко от една година.

Одобреният кандидат задължително преминава обучение във висше училище или в Националния център по обществено здраве и анализи по програма, утвърдена от министъра на здравеопазването. Обучението е с продължителност не по-малко от 240 академични часа, от които не по-малко от 220 часа са присъствени.

Здравният медиатор постъпва на работа в едноседмичен срок от получаването на удостоверение за успешно преминато обучение.

6. Място и срок за подаване на документи :

Документите се подават лично или чрез пълномощник на следния адрес: гр. Русе, Община Русе, пл. „Свобода“ 6, Информационен център, всеки работен ден от 8.30 до 17.00 часа.

Краен срок за подаване на документите -  до 17.00 часа на 25.02.2022 г.

Телефон за допълнителна информация: 082 / 881 794.

Общодостъпно място на което ще се обявяват списъците: информационното табло намиращо се на входа на Община Русе, ул. „Черно море“ 2 и електронната страница на Община Русе www.ruse-bg.eu.

Заявление за участие в подбор можете да изтеглите от тук.

CV европейски формат можете да изтеглите от тук.