Пoкана за провеждане на седмо заседание на общото събрание на Регионално сдружение за управление на отпадъците за регион Русе

понеделник, 22 април 2013

ПОКАНА

На 26 април 2013 г. от 13:00 часа в кабинета на Кмета на Община Русе, гр. Русе, пл. „Свобода” №6, ет. 3 ще се проведе седмото заседание на общото събрание на Регионално сдружение за управление на отпадъците за регион Русе при следния дневен ред:

1.Осъществяване на контрол на експлоатацията на Регионално депо за неопасни, инертни и опасни отпадъци за общините Русе, Ветово, Иваново, Сливо поле и Тутракан - част от регионалната система за управление на отпадъците на територията на регион Русе, и контрол върху дейността на избрания оператор:

a.Количества отпадъци, депонирани на Регионално депо – Русе за периода 01.01.2012 г. – 31.12.2012 г.;

b.Размер на събраните за периода 01.01.2012 г. – 31.12.2012 г. отчисления по чл. 60 и чл. 64 ЗУО.

2.Определяне на отделните съоръжения за третиране на отпадъци, структурата и развитието на регионалната система за управление на отпадъци. Представяне на финансово-икономически анализ за изграждането и експлоатацията на инсталация за оползотворяване на отпадъци за регион Русе.

3.Разпределение на задълженията между отделните общини, членове на РСУОРР,за изпълнение на целите по чл. 31, ал. 1ЗУО;

4.Докладване поизпълнението на решенията на общото събраниена РСУОРР;

5.Други.

Общото събрание се свиква от Кмета на Община Русе на основание чл. 28, т. 3, във връзка с чл. 25, ал. 3 от Закона за управление на отпадъците.