Покана за учредително събрание на Местна инициативна рибарска група „Русе-Иваново-Борово“

сряда, 25 септември 2024

На 10 октомври от 10 ч. в Кръгла зала на Община Русе ще се проведе учредително събрание за създаване на „Местна инициативна рибарска група Русе-Иваново-Борово“ (МИРГ Русе-Иваново-Борово). Събитието е част от изпълнението на Административен договор №MДР-ИП-01-172 от 13 септември 2024 г., сключен в рамките на Програмата за морско дело, рибарство и аквакултури 2021-2027 г., финансирана от Европейския фонд за морско дело, рибарство и аквакултури.

Учредяването на „МИРГ Русе-Иваново-Борово“ е резултат от подписаното споразумение за партньорство между Община Русе, Община Иваново, Община Борово и местни представители на стопанския и неправителствения сектор. Инициативата се осъществява в изпълнение на Процедура за подбор на проектни предложения №BG14MFPR001-3.001 „Изграждане на капацитет и подготвителни действия в подкрепа на разработването и бъдещото изпълнение на стратегиите за Водено от общностите местно развитие“.

Учредителното събрание има за цел да създаде Сдружение с нестопанска цел в обществена полза „МИРГ Русе-Иваново-Борово“, което ще работи за устойчивото развитие на региона чрез подкрепа за проекти в рибарството и аквакултурите. Инициативата е насочена към подобряване на икономическите възможности и качество на живот на местните общности, като подпомага създаването на нови работни места и насърчава иновациите в сектора.

Всички заинтересовани страни – граждани, стопански и нестопански субекти от територията на общините Русе, Иваново и Борово, са поканени да участват в учредителното събрание. Участниците трябва да се самоопределят като представители на съответните сектори (физически лица, юридически лица или общини) и да носят необходимите документи за участие.

Необходими документи за участие в учредителното събрание:

За физически лица:

- копие от лична карта;

-нотариално заверено пълномощно, ако лицето се представлява от пълномощник.

За юридически лица:

- копие от лична карта на представляващия юридическото лице;

- решение на компетентния орган на организацията за участие в учредителното събрание;

-нотариално заверено пълномощно, ако лицето се представлява от пълномощник.

За Община Русе, Община Иваново и Община Борово:

- копие от лична карта на представляващото лице;

- решение на Общинския съвет за участие в учредителното събрание.

Дневен ред на учредителното събрание:

1. Вземане на решение за учредяване на Сдружение с нестопанска цел в обществена полза „Местна инициативна рибарска група Русе-Иваново-Борово“;

2. Приемане на Устав на Сдружението;

Избор на Управителен съвет и председател на Управителния съвет на СНЦ „МИРГ Русе-Иваново-Борово“;

3. Възлагане на Управителния съвет на СНЦ „МИРГ Русе-Иваново-Борово“ да извърши регистрация на Сдружението в Търговския регистър и Регистъра на юридическите лица с нестопанска цел;

4. Други.