Ползване на социално жилище е най-новата социална услуга в Община Русе

петък, 23 април 2021

От 1 май ще бъде разкрита най-новата социална услуга в Община Русе „Социални жилища“.

В тази връзка след решение на Общински съвет – Русе общинското предприятие „Обществена трапезария“ се сдоби с ново звено, което да подпомогне разкриването на социалните жилища, а наименованието му бе допълнено и то вече е „Обществена трапезария и социални жилища“. Създаването на новата социална услуга изисква и назначаването на пълен щат на един социален работник и един счетоводител, както и на хигиенист и домакин на половин щат. Ново работно място ще бъде разкрито и за шофьор в предприятието, тъй като чрез него 250 граждани получават ежедневно топъл обяд в дома си.

Социалните жилища се намират в квартал Родина на ул. „Белмекен“ № 31-33 и техните ползватели ще заплащат такса в размер на 20 лв. на всеки член от семейството.

Община Русе припомня, че социалните жилища са различни от тези, които се предоставят на гражданите от ОП „Управление на общински имоти“ и целта им е да подпомогнат социално слабите групи от населението, както и други групи в неравностойно положение.