Посланици и дипломати от 10 държави посетиха Русе в Деня на Европа

понеделник, 09 май 2022

По случай Деня на Европа 9 май посланици и висши дипломати от 10 европейски държави посетиха Русе.
Чуждестранната делегация включваше посланиците на Италия, Испания, Франция, Ирландия и Кралство Белгия в България, посланика на Естония за България със седалище в Букурещ, зам.-посланика на Унгария, както и представители на посолството на Полша, Германия и Румъния.
Дипломатите бяха посрещнати от областния управител Анатоли Станев и кмета на Русе Пенчо Милков. Кметът подари на всеки от тях новия инвестиционен профил на Община Русе. Информацията в него е събрана от Българо-румънската търговско-промишлена палата и Русенската търговско-индустриална камара и е отлична визитна картичка на града за потенциалните чуждестранни инвеститори, с които посланиците поддържат връзка.
След пристигането им за гостите беше организирана панорамна разходка с кораб по р. Дунав, на която бе обсъдено българо-румънското сътрудничество в региона и възможностите за развитието му в бъдеще.
Визитата на представителите на дипломатическия корпус на страните-членки от Европейския съюз е част от поредицата събития, които Международното дружество „Елиас Канети“ организира в чест на празника под егидата на Министерството на транспорта и съобщенията.