Посланиците на Румъния и Малайзия посетиха Русе

четвъртък, 12 ноември 2020

Извънредните и пълномощни посланици на Румъния и Малайзия посетиха Русе през последните два дни.
   Н.Пр. Абдула Зауауи бин Тахир, посланик на Малайзия в Букурещ, се представи пред кмета на Община Русе Пенчо Милков. Дипломатическата мисия отговаря и за българските въпроси, затова в разговора бяха обсъдени и заявените от малайзийска компания инвестиционни намерения към Летище Русе.
  Ръководството на Община Русе посрещна и Н.Пр. Йон Гъля, извънреден и пълномощен посланик на Република Румъния в България. Драгирането на река Дунав, изграждането на трети мост и възстановяването на бързата жп връзка между Букурещ и Русе бяха част от темите на срещата.
     „Надявам се, че световната пандемия няма да бъде пречка за близките ни отношения, а напротив – единствено ще затвърди желанието ни да работим заедно", заяви Пенчо Милков. Кметът на Русе и първият дипломат на Румъния споделиха желание за още полезни добросъседски срещи, от които да черпят взаимен опит.