Правителството одобри над 116 хиляди лева за изграждане на пътна инфраструктура в община Русе

петък, 27 септември 2024

Министерският съвет прие днес Решение за одобряване на финансирането на публична общинска инфраструктура по реда на Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ).

От бюджета на Министерството на иновациите и растежа на Община Русе ще се предоставят средства в размер до 116 87'8 лв. с ДДС за изграждане на елементи на общинска пътна инфраструктура: „Изграждане на тротоари и извършване на текущ ремонт на кръстовище между улиците „Слатинска" и „Индустриален парк", в общински имот м. „Слатина"гр. Русе".

Инфраструктурата се изгражда във връзка с изпълнението на сертифицирания по ЗНИ инвестиционен проект „Второ разширение на завод за производство на електронни и механични части за автомобилната индустрия", гр. Русе, община Русе на „ВИТТЕ Аутомотив България" ЕООД.

Инвестицията по проекта е в размер на 23 млн. лв. и се предвижда разкриването на 302 нови работни места.

Очаква се в резултат от изграждането и ремонтирането на инфраструктурата да се подобри значително транспортно-ком/никационната свързаност в района, да се гарантира живота и здравето на хората, ползващи ежедневно транспортната техническа инфраструктура, и намаляване значително на риска от ПТП.

Ползватели на инфраструктурата след нейната реконструкция ще са „Балкан цинк" АД, „Керос Керамика" ЕАД, „Клио Комерс - ТБ" ЕООД в гр. Русе, „ВИП АЛ 07" ЕООД и други.