Празнична литургия, концерт и церемония по поднасяне на венци и цветя за 6 май в Русе

петък, 06 май 2016

Кметът Пламен Стоилов присъства на състоялата се  празнична литургия в храм „Свети Георги“, по повод 6 май, на концерта на Общински детски център за култура и изкуство на площада, както и на церемонията по поднасяне на венци и цветя пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война.

Сред присъстващите на тържествата на площад „Батенберг“ бяха народни представители, областният управител на Област Русе Стефко Бурджиев, председателят на Общински съвет Русе чл. кор. д.т.н. проф. Христо Белоев, екипът на кмета, вицеконсулът на Генералното Консолство на Русия в Русе Марина Сергунина, стотици русенци и гости на града. В края на церемонията, традиционно на Деня на храбростта и Българската армия всички желаещи имаха възможност да положат венци и цветя пред Паметника.

В 11 часа, на сцената на площад „Свобода“ се изявиха талантливите деца на Русе от Общински детски център за култура и изкуство, както и възпитаници на клуб по спортни танци „Настроение“.

Литургията в храм „Свети Георги“, където се бяха събрали десетки граждани дошли да се помолят за здраве и благополучие, беше отслужена от Русенския митрополит Наум и румънски и български свещеници.