Предстои третиране на зелените площи срещу кърлежи и бълхи

петък, 22 април 2016

Община Русе уведомява населението, че предстои обработка на тревните площи (паркове, градини и междублокови пространства) в град Русе с техника за наземно пръскане срещу кърлежи и бълхи. Обработката, която се извършва от специалисти на фирма „Санси” ООД, ще се състои на 27.04.2016г., 28.04.2016 г., 03.05.2016 г. – 05.05.2016г. Третирането ще се състои в ранните часове на деня (04:00ч. - 07:00ч.), при благоприятни метеорологични условия. При неблагоприятни метеорологични условия пръскането ще се отложи за следващия подходящ ден.

Обработката ще се извърши с препарат Айкън 10 КС. Препаратът, с който ще се извършва третирането е безвреден за хора и животни поради ниската концентрация на разтвора, но като допълнителни превантивни мерки се умоляват гражданите да не навлизат в пръсканите площи следващите 24 часа.

След обработката ще бъдат поставени уведомителни бележки на третираните места.