Предстоящи концерти и събития в програмата на „Мартенски музикални дни“ на 21, 22 и 23 март

неделя, 20 март 2022

Фестивалът „Мартенски музикални дни“ продължава на 21 март (понеделник) с концерт на забележителните със своята международна кариера инструменталисти Сергей Догадин и Павел Гомзяков в стилна ансамблова програма заедно с пианистката Пламена Мангова.

Привилегия за фестивалната публика ще е и втората среща с един от най-добрите струнни квартети в света – „Модиляни“, който на 22 март (вторник) избра да сподели с публиката в Русе една великолепна колекция от три струнни квартета на Франц Шуберт – част от техния мащабен проект, предвиждащ изпълнение и запис на всички 16 струнни квартети на виенския майстор.

На 23 март (сряда) е концертът на Русенска филхармония с изцяло руска програма с творби на П. И. Чайковски. На диригентския пулт ще видим талантливия русенец Иво Венков, който от години гради успешна кариера в Белгия. Поради заболяване виолончелистът Боби Костадинов няма да може да участва в концертната програма. Вместо него на фестивалната сцена ще видим известния виолончелист Атанас Кръстев, носител на  редица международни награди.

Съпътстващо основната програма събитие на 22 март (вторник) е представянето на книгата на Огнян Стамболиев „Кирил Кръстев. Несравнимият“. Тя е издадена от сина на оперния певец Емил Кръстев и издателство „Гея Либрис“, и припомня за необикновеното присъствие на блестящия български тенор на русенската оперна сцена. Домакин на срещата е Регионална библиотека „Любен Каравелов“, партньор на 61. МФ „Мартенски музикални дни“ тази година.

61. МФ „Мартенски музикални дни“ през 2022 г. се организира от Община Русе, под патронажа на Министерство на културата.

Основни партньори на Община Русе за провеждането на МФ „Мартенски музикални дни“: Държавна опера Русе, НУИ „Проф. В. Стоянов“, РБ „Л. Каравелов“, Русенска художествена галерия, ОП „Русе Арт“.

Основни медийни партньори: БТА, БНР, БНТ, Live7 TV, Радио Русе и всички русенски печатни и електронни медии.

Спонсори: А1, ОББ АД, Овъргаз АД, БулмаркетDM ЕООД, Гамаконсулт ЕООД, Дунавтурс АД, Хотел Дунав плаза, ЛинамарЛайтМетълс ЕООД, Хотел Сплендид, Общински пазари ЕООД, Нордплан ООД, Дунарит АД, ВиК ООД, БТБ България АД, Мегахим АД, Винарска изба „Райнов“, Водица Ботълинг ЕООД.

Програмата на фестивала можете да откриете тук - https://www.marchmusicdays.eu

Билети: каса Опера и www.eventim.bg