Премиерът Борисов разгледа новооткритото разширение на „Витте Аутомотив България“

събота, 11 май 2019

Министър-председателят Бойко Борисов посети днес разширението на „ВИТТЕ Аутомотив България“ ЕООД, което беше открито по-рано през деня. Премиерът беше придружен от вицепремиера Томислав Дончев и министъра на финансите Владислав Горанов.

Изпълнителният директор д-р Христо Христов и Райнер Гьолц - управител CEO на „ВИТТЕ Германия“ разказаха за завода в Русе и показаха на г-н Борисов новооткритото разширение. Премиерът от своя страна сподели, че е изключително впечатлен от инвестицията в нашия град.

В обиколката на завода се включиха още кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов, народните представители от ГЕРБ Пламен Нунев, Светлана Ангелова и Андриан Райков, областният управител Галин Григоров, зам. областният управител Валентин Колев, председателят на ОбС Русе и ректор на РУ „Ангел Кънчев“ проф. Христо Белоев, общински съветници и др.

Новата производствена база е част от изпълнението на инвестиционен проект „Разширение на завод за производство на електронни и механични части за автомобилната индустрия в Русе“. Той е с инвестиции в размер над 20 млн. лв., както и разкрива над 350 нови работни места, с което общият брой на работещите ще надхвърли 1300. През тази година ВИТТЕ България отбелязва своята 10-годишнина от създаването си, а ВИТТЕ Германия – 120.