Пресъздаване на пролетни празници в ДГ "Чучулига"

четвъртък, 06 април 2017

На 06.04.2017 г. децата от ДГ „Чучулига“ пресъздадоха празниците Лазаровден, Цветница и Великден. Тази дейност е част от реализацията на проект №BG05M2OP001-3.001-0050 „Различни заедно вървим по пътя към училището родно“, финансиран по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020 г. Бенефициент по проекта е ДГ „Чучулига“, а партньори са Община Русе и Фондация „Устойчиво общество“.

Тържеството се проведе в рамките на дейност 4 на проекта –  „Приобщаване на различните – интеграция чрез интеркултурно обучение на децата от целевата група“, чиято основна цел е интегриране на децата от целевата група към общността чрез представяне на културни традиции, представляващи част от националното културно богатство.

Провеждането на събития като днешното, на които се пресъздават фолклорни обичаи и празнична обредност, водят до междукултурно сближаване, повишаване на самооценката и самочувствието на децата, стимулират развитието на техния талант, повишават комуникативните им умения, формират чувство за принадлежност към дадена общност. Участието на родителите при подготовката на празника е ключово за успешното партньорство между семейството и учителите в детската градина.