Превантивно-информационния център на Община Русе продължава дейността си с нови екип, информационен сайт и офис

четвъртък, 24 юни 2021

Превантивно-информационният център към Общинския съвет по наркотични вещества – Община Русе продължава своята дейност с нов екип, информационен сайт и офис.

Днес бе организиран Ден на отворените врати, в който взеха участие зам.-кметът Златомира Стефанова, представители на РЗИ – Русе, сдруженията „Каритас“ и „Еквилибриум“, Пробационната  служба в Русе, както и ученици и учители от русенските училища. Служителите на центъра представиха предстоящата си работа по двете Национални програми за превенция на употребата на наркотични вещества в училищна среда за 5 – 7 и 8 – 11 клас. Споделиха, че към центъра вече е създаден Клуб на доброволеца, в който се обучават ученици, а стремежът е в бъдеще да бъдат изградени и родителски групи за подкрепа. Работниците ще действат активно и в партньорство с педагози, психолози и педагогическите съветници в училищата, за да обучат подрастващите на социални умения за справяне с проблема, в т.ч. да отказват на свои връстници да участват в употребата на психоактивни вещества.

Вчера се състоя и Кръгла маса на тема „Да рестартираме заедно“.  Присъстваха представители от Областната Дирекция на МВР,  Регионалната дирекция „Гранична полиция“, Местната комисия за  борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, Адвокатската колегия в Русе, Дирекция „Социално подпомагане, Отделът „Закрила на детето“, Центъра за психично здраве,  РС за „Изпълнение на наказанията“, БЧК – Русе и Общинския младежки дом. Те се включиха в дискусия за съвременните тенденции в превенцията на употреба на наркотични вещества и  потърсиха допирни точки за съвместни действия. На срещата беше представен и напълно обновеният сайт на ПИЦ – Русе, чрез който центърът ще може да достига до максимално широк кръг от потребители.