При голям интерес в Русе се провежда третия кръг от националния шампионат V1 Challenge България

неделя, 21 септември 2014

Кметът Пламен Стоилов приветства пилотите, които участват в състезанието на третия кръг от националния шампионат V1 Challenge България. Това се случи в 13 часа днес в присъствието на официални гости, сред които зам.-кметът Даниела Шилкова и директорът на дирекция „Култура и образование” Ирена Петрова, както и партньори на събитието, медиите и всички русенски фенове и любители на спорта.

„Нека покажем, че Русе обича автомобилния спорт”, обърна се кметът Пламен Стоилов към феновете, а на организаторите благодари, че са избрали именно нашия град за домакин на третия кръг от шампионата.

Малко преди това, шествие от 11 автомобила Волкикар потегли от бул. „Цар Освободител”, за да пристигне до площад „Александър Стамболийски” пред русенската ж.п гара. Стоилов се качи в пилотната кола, която поведе атрактивната колона от цветна феерия на малки, но със завладяващ звук автомобили.

Състезанието започна в 14 часа и ще продължи до 18 часа около площад „Александър Стамболийски” и бул. „Цар Освободител”.

В надпреварата участват победителят в състезанието в Пловдив Костадин Щерев, победителят във Варна Искрен Маринов, Симеон Донов, Диана Стоянова и др. Всички те вече са запознати с възможностите на автомобила Volkicar на писта и затворен маршрут по централните градски булеварди.

Допълнителна техническа информация за спортните автомобили Volkicar:

Иновативната надпревара се провежда със специално създадените за състезания автомобили, наречени Volkicar, по подобие на своя създател – турският автомобилен шампион Волкан Ъшък. За дизайна им са използвани високотехнологични компютърни програми CAD CAM, Catia. До момента са произведени общо близо 100 броя в Турция. VOLKICAR има дължина 3 метра, тегло 530 кг, с една седалка, двигател с мощност 115 НР, секвенционална скоростна кутия и представлява един много бърз и подвижен състезателен автомобил. VOLKICAR притежава тръбно шаси, като окачването  е специално проектирано.