Приключи вторият Национален конкурс по изобразително и приложно изкуство ”Магията на изкуството” Русе 2022

вторник, 01 март 2022

Приключи вторият национален конкурс по изобразително и приложно изкуство ”Магията на изкуството” Русе 2022, организиран от Общинския детски център за култура и изкуство и посветен на 1 март – Ден на любителското творчество и на Баба Марта. Деца от цяла България показаха със своите впечатляващи творби, че изкуството е универсален език, чрез който общуват, макар и в днешното трудно време.

Жури с председател художничката и изявен скулптор  Мая Кубратова, преподавател в НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе, прегледа повече от 400 работи на деца от над 65 училища и общински детски центрове за култура и изкуство от цяла България. Задачата бе да се определят победителите в два раздела – Живопис и Приложно изкуство, в три възрастови групи:

- Първа група - от 1 - 4 клас

- Втора група - от 5 - 7 клас

- Трета група - от 8 - 12 клас.

Задачата на журито не беше лека, защото рисунките, маските, картичките, мартениците и паната, изработени от децата, се оказаха истински произведения на изкуството.

Вижте тук кои са наградените.