Призови места за солистите от ДВГ „Слънце”

четвъртък, 07 юли 2016

От 30 юни до 3 юли 2016 г., в Курортен комплекс Албена, се проведе XVIІ Международен фестивал „Приятели на България”, в който взеха участие деца и младежи от Русия, Беларус и България.

Солисти от Детска вокална група „Слънце”, с ръководител Наталия Константинова при Общински детски център за култура и изкуство, впечатлиха журито и публиката с талант и артистичност и завоюваха призови места в различните възрастови групи.

По регламент, талантливите русенчета се представиха с по две песни. Първо място в трета възрастова група зае 13-годишният Явор Геров. Във втора възрастова група на първо място се класира 9-годишната Ева Янкова, а на второ - 8-годишните Марина Петрова и Габриела Илиева.