Продължават дейностите по косене на тревни площи в Русе

понеделник, 12 август 2024

Екипите на ДЗЗД „Паркстрой“ и ОП „Паркстрой“ продължават дейностите по косене на тревни площи по прилежащи части на улици и булеварди в Русе през периода 12 – 16 август.

Служителите на общинското предприятие ще извършват косене, събиране и товарене на окосената трева в Парка на младежта и в Централната градска част.

ДЗЗД „Паркстрой“ ще обслужи прилежащите площи към ул. „Доростол“; между улиците „Плиска“ и „Доростол“; прилежащи площи към ул. „Тулча“; между улиците „Алеи Възраждане“ и „Доростол“; по средната ивица и прилежащите площи на бул. „Тутракан“.

Предстои да бъдат обработени скатовете, средните ивици и прилежащите площи по бул. „Липник“ от „Практикер“ до пътен възел „Липник“; в кв. „Здравец“ терена около НЧ „Захари Стоянов“ и прилежащите площи по ул. „Захари Стоянов“; в кв. „Здравец - Изток“ по Шестиловата алея; в комплекс „Спортисти“; тревната площ пред базара на УМБАЛ „Медика“; по ул. „Шипка“, прилежащите площи от ЖП прелеза до пътен възел „Чародейка“; между улиците „Шипка“ и „Вискяр планина“.

В плана за косене през седмицата влизат още кв. „Дружба 2“; кв. „Дружба 3“, блокове 5,6,10,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23; прилежащи площи по бул. „Гоце Делчев“; по пътен възел „Охлюва“, прилежащите площи и ската до ОУ „Алеко Константинов“; кв. „Чародейка Юг“, комплекс „Стотици“.

При неподходящи метеорологични условия дейностите ще се изпълняват в следващи благоприятни дни.