Продажба чрез публичен търг с явно наддаване на дела от общинското участие в капитала, представляващ сто на сто от вписания капитал на ДИАГНОСТИЧНО-КОНСУЛТАТИВЕН ЦЕНТЪР 2 – Русе – ЕООД

вторник, 12 август 2014

ОБЩИНА РУСЕ

ОБЯВЯВА

На основание чл. 21, ал. 1, т. 8 и ал. 2 ЗМСМА във връзка с чл. 1, ал. 2, т. 1, чл. 4, ал. 4, чл. 31, ал. 1 и чл. 32, ал. 2, т. 1, чл. 32а, чл. 34 б, ал. 1, 2, 3 и 4; § 11г от ДР на  ЗПСК, чл. 5, чл. 6, ал. 1 и чл. 9 от Наредба за търговете и конкурсите,  чл.7, т.20 от Наредбата за устройство и работа на органите за приватизация и следприватизационен контрол, Общинският съвет  реши:

1. Да се извърши продажба чрез публичен търг с явно наддаване на дела от общинското участие в капитала, представляващ сто на сто от вписания капитал на  ДИАГНОСТИЧНО-КОНСУЛТАТИВЕН ЦЕНТЪР 2 – Русе – ЕООД(ДКЦ – 2 – Русе ЕООД) регистрирано по фирмено дело 1895/1999 на Русенски окръжен съд, с Решение№3290/13.12.1999г, ЕИК: 117115660, код НКИД: 8512 дейност на лечебни заведения за извънболнична лекарска помощ, адрес гр.Русе, ул.Рига 35.

2. Начална тръжна цена – 2 942 хил.  лв.

3. Стъпка на наддаване –  50 хил.лв.

4. Депозит за участие в търга – 100 хил.лв, който се внася в срок до 04.09.2014 година, включително чрез превод по банкова сметка, посочена в тръжната документация.

5. Начин на плащане – предложената цена от купувача се заплаща изцяло до деня на подписване на договора за продажба.

6. Утвърждава тръжната документация при следните задължителни условия,включени в проекта на договора за продажба:

6.1. Приватизираното търговско дружество е длъжно да извършва най-малко три от изброените лечебни дейности по смисъла на чл. 2, ал. 1 от Закона за лечебните заведения. Видовете дейности, осъществявани от приватизираното лечебно заведение, не могат да са по-малко от определените в Националната здравна карта.

6.2.Недвижимото имущество на ДКЦ – 2 – Русе ЕООД запазва предназначението, което е имало към момента на обявяване на процедурата за приватизация за срок от 15 години.

6.3. По договорите с наемателитев бившата общинска част от сградата да се осигуряват за срок от 15 години наемни условия не по-лоши отсъществуващите към момента на обявяване на процедурата за приватизация.

6.4. При продажба на дялове на приватизираното дружество приобретателят има задълженията по т.6.1, 6.2 и 6.3.

6.5. Купувачът не може да прехвърля придобитите по договора дялове от капитала на приватизираното дружество без разрешение на Общински съвет Русе, ако не е изпълнил задълженията си по приватизационния договор за плащане на покупната цена или не е уредил окончателно просрочените публични задължения на приватизираното дружество, както и просрочените задължения за изплащане на трудови възнаграждения.

7. При неизпълнение на изброените в т.6 или на други задължения, поети от купувача в приватизационния договор или от лицето по т.6.4., приватизационният договор или договорът за продажба се разваля и купувачът дължи неустойка в размер 100 на сто от покупната цена. Неустойката не може да се намалява поради прекомерност.

8. Преди извършване на действията за разваляне на приватизационен договор задължително се предявяват всички дължими по него неустойки.

9. Следприватизационният контрол по изпълнение на договора за продажба се осъществява от Комисията за приватизация и следприватизационен контрол(КПСК) на основание чл.9, т.18 от Наредбата за устройство и работа на органите за приватизация и следприватизационен контрол на Общински съвет Русе.

10. Тръжната документация се закупува в центъра за административни услуги и информация на Община Русе, сектор „Търговия, транспорт и обществени поръчки”, пл. Свобода 6. Цената на тръжната документация е 1200 лв с ДДС и се заплаща по банков път или в офиса на „ТБ Инвестбанк” АД клон Русе, в центъра за административни услуги и информация.

11. Срок за закупуване на тръжна документация – до 02.09.2014 година, включително.

12. Срок за подаване на предложения за участие в търга – до 09.09.2014 година, включително.

13. Оглед на обекта може да се извършва всеки работен ден след закупуване на тръжни книжа и предварителна заявка, в срок до 16,00 часа на 08.09.2014 година, включително.

14. Търгът да се проведе на 15.09.2014 година в 17,30 часа в заседателната зала на третия етаж на община Русе, пл. Свобода 6.