Проектни идеи за партньорство обсъдиха Община Русе и Окръжен съвет Гюргево

петък, 01 април 2022

Днес се проведе среща между представители на Община Русе и представители на Окръжен съвет Гюргево. От българска страна участваха зам.-кметът по "Икономика и международно сътрудничество" Златомира Стефанова, Ивайло Кадишев, директор на дирекция „Международни политики, стопански дейности и анализи“, Цветан Йорданов, началник отдел „Международно сътрудничество и проекти“, и Лили Ганчева, изпълнителен директор на Асоциация „Еврорегион Данубиус“. От румънска страна на срещата присъстваха Елисабета Михалча, зам.-председател на Окръжен съвет Гюргево, и Мируна Дудьу, експерт „Евроинтеграция и проекти“.
Обсъдени бяха проектни идеи за партньорство, с които да се кандидатства по програма ИНТЕРРЕГ Румъния-България 2021-2027. Разгледани бяха възможностите за сътрудничество по четирите основни приоритета на програмата:

•    По-добре свързан регион

•    По-зелен регион

•    Образован регион

•    Интегриран регион

Двете страни изразиха удовлетворението си от срещата и се договориха за последващи разговори, в които финално да бъдат идентифицирани проектните концепции.