сряда, 28 април 2021
ОБЩИНА РУСЕ
|
||
2. неделя, 11:00 ч. пред Община Русе |
Великденски концерт с участието на ФТТ „Найден Киров“, ФТС „Зора“- ОМД и фолкл. състави от ОбДЦКИ „Здравец“, „Зорница“ и „Русчуклийче“ |
|
6 май, четвъртък Ден на храбростта и Българската армия Празник на Русе |
||
11:30 ч. пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война 11:00 - 18:00 ч. пред Операта
12:30 - 14:30 ч. Паметник на Свободата
17:00 ч., пред Доходно здание 20:00 ч., пред Община Русе |
Тържествена церемония по полагане на венци и цветя по повод 6 май – Ден на храбростта и Българската армия
Образователно турне на National Geographic KIDS
РЕТРО РУСЕ Живи сцени и картини от стария Русчук! Участват: артисти и музиканти от ДТ „С. Огнянов“ Държавна опера, Държавен куклен театър ФТТ „Н. Киров“ и ученици от НУИ „Проф. В. Стоянов“ ПГ по туризъм, ПГ по облекло, Съюз на хотелиерите и ресторантьорите – Русе, Д-во „Традиция“ – Русе Фондация „Въздигане“, Исторически парк – Варна със съдействието на ОП „Русе арт“ КОНЦЕРТ НА БИГ БЕНД – РУСЕ Диригент Димчо Рубчев КОНЦЕРТ НА РУСЕНСКИТЕ РОК ГРУПИ M.I.G. 21, Explicit, PlayUphoria, Slipstream |
|
24 май, понеделник Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост |
||
18:00 ч. Доходно здание |
Тържествена церемония – концерт и връчване на ежегодните Награди „Русе“ |
|
ОП „РУСЕ АРТ“ |
||
14. петък, 18:00 ч. пред Доходно |
КОНЦЕРТ НА БИГ БЕНД – РУСЕ Диригент Димчо Рубчев |
|
РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА „Л. КАРАВЕЛОВ” |
||
12. сряда 18:00 – 21:45 ч. Часовникова кула |
Европейска нощ на литературата Откъс от "Звездни дневници" на Станислав Лем |
|
15. събота 11:30 – 12:00 ч. Читалня Синя |
Приключенията на еднорога Били Презентация на новата детска книжка на Деница Филева |
|
17. понеделник 17:30 – 18:30 ч. Читалня Синя |
Пъзел – представя Живодар Душков част от колекция "Дракус" |
|
18. вторник 18:00 – 19:00 ч. 2 ет., фоайе |
Личните имена, църквата, държавата и кръстникът – представя д.ист.н. Любомир Златев Изследване на Станчо Станчев |
|
19. сряда, 18:30 ч. Гал. Библиотека |
Гроб съм представяне на новия сборник от Явор Цанев |
|
22. събота, 11 ч. сектор Изкуство |
Силвър и вампирите – среща с Явор Цанев |
|
31.05. – 1.06. РБ „Л. Каравелов“ |
Литературен фестивал "Писмените съкровища на долен Дунав" По проект „Писмените съкровища на Долен Дунав“ финансиран по Програма Интеррег V-A Румъния-България |
|
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“
|
||
ГОЛЯМА ЗАЛА „ПРОФ. МЛАДЕН КИСЕЛОВ”
|
||
4. вторник 19:00 ч. |
Суматоха по Йордан Радичков Режисьор Николай Урумов Със специалното участие на Асен Блатечки Награда „Златен кукерикон“ 2021 за режисура Номинация „ИКАР“ 2021 на Петя Венелинова за поддържаща женска роля |
|
11. вторник 19:00 ч. |
Театър „Бонини“ Нашата голяма френска сватба Автор: Жан Жак Брикер и Морис Ласег Режисьор Асен Блатечки Художник Антония Попова Превод Добринка Стефанова Участват: Г. Георгиев - Геро, Е. Будинов, С. Бонин Е. Костова, Р. Кайрякова и Х. Бонин |
|
20. четвъртък 19:00 ч. |
Двама съвсем голи мъже от Себастиан Тиери Режисьор Николай Урумов Сценография Виолета Радкова Участват: М. Билалов, Й. Кънев, П. Венелинова и К. Ценкова |
|
26. сряда 19:00 ч.
|
Балканска сватба от Ивайло Ненов и Ваня Георгиева Режисьор Ивайло Ненов Сценография Теодор Киряков Музика Пламен Мирчев – Мирона Хореография Александър Манджуков Видео Венцислав Тодоров Фотография Omi Studio Участват: Х. Пъдев, В. Петков, И. Спасимиров Й. Кънев, К. Хабил, К. Ценкова, Л. Кънев, Т. Тончева и М. Крумова |
|
КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”
|
||
10. понеделник 19:00 ч.
|
Артисти в джаза – концерт-спектакъл Режисура и сценография Евгения Явашева Музика на живо Илиян Трифонов Участват: В. Петков, Е. Явашева, И. Спасимиров К. Хабил, К. Ненков, К. Ценкова, Л. Кънев Н. Банчева и Т. Тончева |
|
11. вторник 19:00 ч. |
80 години Иван Самоковлиев Творческа вечер |
|
13. четвъртък 19:00 ч. |
LOVID-19 от Анна Бужинска Постановка и сценография Евгения Явашева Участват: Ивайло Спасимиров и Кристиана Ценкова |
|
25. вторник 19:00 ч. |
Мъжка задушница Моноспектакъл на Николай Урумов |
|
31. понеделник 19:00 ч. |
Артисти в джаза – концерт-спектакъл Режисура и сценография Евгения Явашева Музика на живо Илиян Трифонов Участват: В. Петков, Е. Явашева, И. Спасимиров К. Хабил, К. Ненков, К. Ценкова, Л. Кънев Н. Банчева и Т. Тончева |
|
държавна опера – русе
|
||
9. неделя 19:00 ч. Доходно здание
|
XXV Австрийски музикални седмици Денят на Европа под почетния патронаж на Н. Пр. Андреа Вике посланик на Р Австрия в Р България Девета симфония – Лудвиг ван Бетовен Русенска филхармония Хор на Държавна опера – Русе Диригент Конрад Лайтнер Диригент на хора Стелияна Димитрова-Хернани Солисти: Цветелина Василева сопран Петя Цонева мецосопран Борис Луков тенор Пламен Бейков бас |
|
16. неделя 19:00 ч. зала Филхармония |
Класика и джаз Анна Карадимитрова сопран Преслав Петков кларинет Михаил Йосифов тромпет Васил Спасов пиано В програмата: В. А. Моцарт, Дж. Гершуин, Л. Бърнстейн |
|
17. понеделник 19:00 ч. зала Европа |
Елегични откровения Шедьоври на камерната музика Владислава Гарвалова сопран Божена Петрова пиано В програмата: Р. Щраус, Ф. Пуленк, Г. Форе |
|
19. сряда 19:00 ч. Доходно здание премиера |
Лучия ди Ламермур опера в три действия от Гаетано Доницети Либрето Салваторе Камарано Диригент Сунай Муратов Асистент-диригент Алфонсо Тодиско Режисьор Орлин Анастасов Художник Денис Иванов Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера Русе |
|
22. събота 19:00 ч. Доходно здание |
Концертът Русенска филхармония Михаела Филева и Максим Ешкенази |
|
26. сряда 19:00 ч. зала Филхармония |
Шуман – Брамс – Брух Камерен концерт Здравко Саралиев кларинет Петрана Стоянова виолончело Весeлина Ботева пиано В програмата: Р. Шуман, Й. Брамс, М. Брух |
|
ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ
|
||
5. сряда 18:00 ч.
|
Вълкът и седемте козлета по Братя Грим Драматизация и режисура: Мая и Митко Димитрови Сценография Виктория Андрекова Музика Петко Т. Манчев Участват: Д. Пишев, И. Маринова, М. Пашов и С. Станчева За най-малките. |
|
9. неделя 11:00 и 12:30 ч.
10. понеделник 18:00 ч.
11. вторник 18:00 ч.
|
Център за изкуства „За Родопите“ – гр. Смолян Концертът Концепция и режисура Петър Тодоров Десислава Минчева, Иван Пичуров П. Димитрова, Г. Кирилова, Х. Шварц, Д. Минчева Спектакъл с кукли за всички възрасти. |
|
12. сряда 19:00 ч. |
Пинокио по Карло Колоди Драматизация проф. Славчо Маленов Режисура Тодор Вълов Подходящ за деца над 6 години. |
|
13. четвъртък 18:00 ч.
16. неделя 11:00 ч. и 12:30 ч. |
Пепеляшка по Шарл Перо Драматизация Джанан Каба Режисура и звуков дизайн Александър Илиев Сценография и кукли Свила Величкова Участват: Т. Хараланова, П. Венелинова и М. Маринов Подходящ за деца над 3 години. |
|
18. вторник 19. сряда 18:00 ч. |
Приказка за пътя от Валентин Владимиров Образователен спектакъл Постановка Валентин Владимиров Музика Станимир Иванов Участват: Й. Михайлова и В. Владимиров Подходящ за деца над 3 години. |
|
23. неделя 11:00 и 12:30 ч.
|
ДКТ Търговище Огнивото – Х. Кр. Андерсен Драматизация и режисура Владимир Владимиров Валяка Сценография и кукли Юлия Лачева и Жени Лачева Музика Георги Гарчов Актьори: М. Нацкова – Докова, Х. Доков С. Стойнова, Д. Славева, М. Алексиев Подходящ за деца на 4 години. |
|
25. вторник 18:00 ч. 30. неделя 11:00 и 12:30 ч. |
Котаракът в чизми по Шарл Перо Драматизация и режисура Ивайло Марков Сценография Стефка Кювлиева Участват: С. Станчева, И. Маринова, М. Пашов и Д. Пишев Подходящ за деца на 3 години. |
|
26. сряда 19:00 ч. |
Криворазбраната цивилизация по Добри Войников Драматизация Валентин Владимиров – Валяка Сценография: Таня Пасева и Георги Пасев Участват: Г. Копанкова, Т. Хараланова, Й. Димова Л. Русенски, Х. Нурев и М. Маринов За възрастни и деца над 10 години. |
|
27. четвъртък 18:00 ч. вход свободен |
Кой е по-хитър от Вера Стойкова по български народни приказки Режисура Дарин Петков Сценография Цветана Коева Музика Иван Драголов Участват: Йоланда Димова и Любен Русенски За възрастни и деца над 4 години. |
|
28. петък 18:00 ч. |
60 години Държавен куклен театър – Русе Представяне на юбилейна книга |
|
ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ ул. Борисова 39 |
||
1 – 11.05. |
РазЛичен – Христо Генев скултура и фотография |
|
1 – 30.05. |
Цветни Вибрации – изложба на Александър Симов |
|
14 – 30.05. |
Творби от фонда на ХГ – Русе Живопис, графика, скулптура, фотография |
|
РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – РУСЕ |
||
Исторически музей, пл. „Ал. Батенбег“ №3 6. четвъртък, 9:00 – 18:00 ч. Експониране на сребърен поднос, подарен на първия български княз Александър I от русенската общественост при неговото пристигане
9. неделя, 11:00 ч., Лапидариум Деветомайски хепънинг на мрежата информационни центрове „Европа Директно“ 28. петък, 17:00 ч., Лапидариум Детска нощ в музея |
||
Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) постоянни експозиции Работно време: 9:30 – 18:00 ч. (без почивен ден) |
||
Музей на градското всекидневие (ул. „Фердинанд” 39) В света на модерността Работно време: 9:00 – 17:30 ч. (без почивен ден) |
||
Къща-музей „Баба Тонка” (ул. „Баба Тонка” 40) – постоянна експозиция Работно време от вторник до събота: 9:30 – 18:00 ч. |
||
Къща-музей „Захари Стоянов” (бул. „Придунавски” 12) постоянна експозиция Работно време: 9:00 – 17:30 ч. (без почивен ден) |
||
Пантеон на възрожденците – постоянна експозиция Работно време: 9:00 – 18:00 ч. (без почивен ден) |
||
Експозиция на открито Римска крепост „Сексагинта Приста” музейна зала „Археологически проучвания 2005–2012“ Работно време от вторник до събота: 9:00 – 17:30 ч. |
||
|
Деца ще разказват къде и как предпочитат да прекарват свободното си време
сряда, 28 април 2021
Детско творчество в чест на Празника на Русе
сряда, 28 април 2021
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков участва в откриването на новата “Пътека на авлигата”
неделя, 07 юли 2024
На 7 юли доброволци откриват „Пътека на авлигата“ в района на хижа „Приста“
събота, 06 юли 2024
Традиционният Фолклорен фестивал „Сандрово пее и танцува“ събира 62 танцови…
събота, 06 юли 2024
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 05 юли 2024
Заместник-кметът Енчо Енчев приветства китайски актьори преди спектакъла…
петък, 05 юли 2024
Ръководството на община Русе се срещна с китайска делегация от Академия…
петък, 05 юли 2024
АПИ: На 10 юли започва основният ремонт на Дунав мост при Русе
четвъртък, 04 юли 2024