Програма на строително-монтажните работи по проект "Изграждане на ВиК инфраструктура на обособената територия, обслужвана от "ВиК" ООД - Русе" за периода 18.10.2021-24.10.2021 г.

понеделник, 18 октомври 2021

От 18.10. до 24.10.2021 г. продължава реконструкцията и доизграждането на ВиК мрежи в кварталите "Средна кула",  "Долапите" и Централната градска част, изграждане на отвеждащ колектор и реконструкция на прилежаща ВиК мрежа.

В кв. „Здравец-изток“ по локалното платно, успоредно на бул. „Липник“ (участък от кръстовище с ул. „Братислава“ към кръстовище с ул. „Котовск“), продължават изкопни работи, полагане на тръби, фитинги, спир. арматура, изграждане на обратен насип. Локалното платно ще бъде затваряно поетапно за движение на МПС поради дейности на строителна техника.

По ул. „Пристанищна“ − в района на кръстовище с ул. „Ген. Радецки“, продължава временната организация за безопасност на движението (ВОБД), геодезическо трасиране, изкопни работи по трасето, полагане на тръби, фитинги, спир. арматура, изграждане на обратен насип. Улицата ще бъде ограничена за движение на МПС поради дейности на строителна техника.

Пълната програма по проекта може да намерите тук.