Промяна в приема за ДГ „Слънце“

сряда, 12 април 2023

Община Русе уведомява своите граждани, че считано от 11 април в програмен продукт „Прием в детска градина“ можете да заявявате самостоятелно желание за прием в двете отделни сгради на ДГ „Слънце“, както следва:

•        ДГ „Слънце“ - ул. „Шейново“ 14

•        ДГ „Слънце“ – ул. „Доростол“ 24

От системата отпада приемът във филиал „Бисер“.

Считано от същата дата, всички подадени към момента заявления за прием за предстоящите класирания, в които е посочена ДГ „Слънце“, автоматично са прехвърлени и в заявлението им на мястото на ДГ „Слънце“ е отразено ДГ „Слънце“ - ул. „Шейново“ 14.

В тази връзка родителите, посочили филиал „Бисер“ или искащи детето им да кандидатства за сградата на ул. „Доростол“ 24, е необходимо да извършат корекция при подредбата на желания, отразявайки валиден избор за детско заведение.

Корекция на съществуващи заявления за първото класиране за прием в учебната 2023/2024 г. могат да се извършват до 2 юни включително.

За съдействие и допълнителна информация относно промените в приема в ДГ „Слънце“ можете да се обръщате към служителите в детското заведение на телефон 082/845-859.