Противоепидемични мерки във връзка с погребални услуги

петък, 05 ноември 2021

Във връзка с предстоящата на 6 ноемри 2021 г. Архангелова задушница Община Русе приканва гражданите да спазват противоепидемичните мерки, определени от министъра на здравеопазването със Заповед РД-01-890/03.11.2021: поддържане на физическа дистанция на открито най-малко 1,5м между посетителите и не повече от 1 човек на 8 кв.м.

В тази връзка на 6 ноември погребенията в гробищните паркове ще започнат в следобедните часове, като съгласно цитираната заповед на тях не трябва да има повече от 30 души на открито, включително длъжностните лица, заети с погребението. При поклонение в зала изискванията предполагат присъствието на не повече от 15 души. Това изискване е валидно до 30 ноември т.г. – срокът,  определен в заповедта.  Община Русе умолява всички агенции, които организират погребения, да предупреждават гражданите предварително за новите разпоредби на Министерството на здравеопазването.