Провеждане на процедура за предоставяне на концесия за строителство на Плувен комплекс за професионален и масов спорт и отдих в ''Парка на младежта'' на град Русе

сряда, 09 март 2016

ОБЩИНА РУСЕ

На основание обявление за концесия, публикувано в електронното издание на „Държавен вестник“ от 08.03.2016г., №1 и Национален концесионен регистър, пореден №000782

СЪОБЩЕНИЕ

за провеждане на процедура за предоставяне наконцесия за строителство наПлувен комплекс за професионален и масов спорт и отдих в „Парка на младежта” на град Русе.

1. Предмет на концесията– концесия за строителство.

2. Вид на концесията –общинска концесия.

2.1. Концедент – Общински съвет – Русе.

2.2. Орган, които представлява концедента– Кмет на Община Русе.

3. Индивидуализация на обекта на концесията:Обектът на концесията Плувен комплекс за професионален и масов спорт и отдих в „Парка на младежта” на град Русе, наричан по-нататък „обект на концесията“, който ще се изгради от концесионера на негов риск и който се състои от:

1.) Голям покрит универсален плувен басейн, който ще се изгради върху съществуващия спортен басейн с размери 50х20 м чрез цялостна реконструкция на съществуващия или изграждане на същото място на нов басейн като покрит универсален плувен басейн с размери на водното тяло 21х50 м, с дълбочина най-малко 1,80 м, с минимални размери на сградата в план 60х30 м, със застроена площ (ЗП) 1800 кв. м и с минимална светла височина 13 м за зоната за скокове във вода и минимална светла височина 6 м за останалата застроена площ от басейна;

2.) Малък плувен басейн (цялостна реконструкция на съществуващия басейн за водна топка или изграждане на същото място на нов басейн) с размери на водното тяло33,33х20 м, с площ 667 кв.м и със средна дълбочина 1,40 м;

3.) Басейн-къпалня със свободна форма (реконструкция на съществуващия басейн или изграждане на същото място на нов басейн) със свободна форма, с площ на водното тялонай-малка от 600 кв.м и със средна дълбочина 0,60 м, който е с 3 зони - за къпане на деца, за плуване на възрастни и за водни процедури.

4.) Обслужваща сграда (обслужващо-търговска сграда) със ЗП до 920 кв. м и височина до 2 надземни етажа;

5.) Плажна зона с площ не по-малка 2 500 кв. м, изградена при задължително запазване на масивната дървесна растителности при минимален процент на озеленяване 60 на сто от територията на плувния комплекс;

6.) Благоустрояване на територията на плувния комплекс, вкл. изграждане наспортни и детски площадки при задължително запазване на масивната дървесна растителности при минимален процент на озеленяване 60 на сто от територията на плувния комплекс.

Част от обекта на концесията е и концесионната площ - поземлен имот с идентификатор 63 427.1.58 за плувен комплекс (аквапарк) по кадастралната карта на гр. Русе с площ 16 482 кв.м, част от смесена крайречна парково-рекреационна зона (СОзр) на Парка на младежта на град Русе съгласно ПУП - План за застрояване на Парк на младежта- град Русе, която има следните устройствени показатели – застрояване на обслужващите сгради – ЗП до 920 кв. м, с височина до 2 етажа, Пзастр. – до 15 на сто, Кинт. – до 0,15 и процент на озеленяване над 60 на сто.

Принадлежност към обекта на концесията е прилежащата инфраструктура към обекта на концесията, която включва съществуващите елементи на техническата инфраструктура, представляващи присъединяванията на обекта на концесията към електроразпределителната мрежа, водопроводната мрежа, канализационната мрежа и бъдещото присъединяване на обекта към топлопреносната мрежа на гр. Русе. В близост до обекта на концесията има паркинг.

4. Вид на процедурата –открита процедура.

5. Място и срок за получаване на документацията за участие в процедурата:

- гр. Русе, пл. Свобода №6, Център за административни услуги и информация, сектор Търговия, транспорт и обществени поръчки – до 10.06.2016г.

6. Цена и начин на плащане на документацията за участие в процедурата:

1000 лв. /хиляда лева/, превод по банкова сметка на ОбщинаРусе:  “ИНВЕСТБАНК”АД,клон РУСЕ, IBAN: BG96IORT73798400080000, BIС:IORTBGSF, вид плащане: 447000

7. Размер на гаранцията за участие в процедурата и условия за нейното предоставяне или заплащане: 30000 лв. /тридесет хиляди лева/, по избор на кандидатите: банкова гаранция или депозит по сметка на ОбщинаРусе:  “ИНВЕСТБАНК”АД,клон РУСЕ, IBAN: BG96IORT73798400080000, BIС:IORTBGSF, вид плащане: 447000.

8. Място и срок за получаване на офертите:

- гр. Русе, пл. Свобода №6, Център за административни услуги и информация, сектор Търговия, транспорт и обществени поръчки – до 13.06.2016 г.

9. Място и дата на отваряне на офертите:

- гр. Русе, пл. Свобода №6, Община Русе,Заседателна зала на 3етаж, от 10.00 часа на 16.06.2016 г.

Лица за контакти: Гинка Билчева, тел. 082/881-607 и Елена Ангелова, тел. 082/881-799

ДОКУМЕНТАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ