Публично четене на Библията на открито ще се състои в Русе по случай 24 май

четвъртък, 23 май 2024

На 24 май - Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, просвета и култура и на славянската книжовност, в Русе ще се състои публично четене на Библията на открито. Мястото, на което ще бъдат произнесени пасажи от Свещеното писание, е площад „Княз Александър Батенберг“, а самото събитие ще започне в 14 ч.

В инициативата ще участват кметът на община Русе Пенчо Милков, зам.-кметът Златомира Стефанова, общественици, представители на социални институции и духовни лица от града. Целта е да се припомни делото на Светите братя Кирил и Методий и техните ученици, които превеждат за първи път Библията на (старо)български език.

Програмата на събитието включва и изпълнение на всеучилищния химн „Върви, народе възродени“, както и обща молитва за благоденствието на жителите на общината.

Организатор на инициативата е протестантската общност в града.