Публично оповестен конкурс за учредяване право на строеж върху имот-частна общинска собственост

сряда, 03 юни 2015

ОБЩИНА РУСЕ

На основание чл. 62 от Наредба № 1 на Общински съвет – Русе, в изпълнение на Решение № 1338, прието с Протокол № 48/26 .03.2015 на Общински съвет-Русе и във връзка със Заповед №РД-01-864 от 27.04.2015 г. на Кмета на Община Русе,

ОБЯВЯВА:

1. Публично оповестен конкурс на 30.06.2015 г. от 15.00 часа в сградата на Община Русе, пл. „Свобода” №6, етаж трети, Заседателна зала, по реда на Наредба № 1 за общинската собственост на Общински съвет-Русе, за учредяване право на строеж върху имот-частна общинска собственост, представляващ ПИ с идентификатор 63427.2.745, намиращ се в гр. Русе, ул. „Княжеска” № 7, предмет на АОС № 7100/14.11.2013 г., при начална конкурсна цена в размер на 407 400 лева /четиристотин и седем хиляди и четиристотин лева/, без включени ДДС и други дължими данъци и такси.

Дължимите данъци и такси се определят след провеждане на конкурса и са за сметка на участника, спечелил конкурса.

2. Вид на конкурса-присъствен.

3. Срок и място за закупуване на конкурсната документация-за получаване на конкурсната документация  се заплаща такса от 60,00 лева /шестдесет лева/, без включен ДДС в ТБ „ИНВЕСТБАНК” АД – клон РУСЕ. Конкурсната документация  се закупува от Информационния център на Община Русе, сектор „Общинска собственост и наеми”,  площад „Свобода” №6, след заплащане на таксата от 08.06.2015 г. до 19.06.2015 г., включително до 17,00 часа.

4. Срок за подаване на предложениятаза участие в конкурса-19.06.2015 г. до 17,00 часа.

5. Депозит за участие в конкурсав размер на 80 000,00 лева /осемдесет хиляди лева/,се внася по набирателна сметка BG 37 IORT 7379 3300 0300 00 на Община Русе в ТБ  “ИНВЕСТБАНК” АД – клон РУСЕ до 17,00 часа на 19.06.2015 г., след закупуване на  конкурсна документация.

6. Ред за предаване на предложенията-Предложенията за участие в публично оповестения конкурс се подават до Кмета на Община Русе в срока посочен в т. 4 от настоящата заповед по ред описан подробно в конкурсната документация.

7. Време за огледна имота, обект на конкурса –  оглед на имота се извършва след закупуване на конкурсна документация, съгласуван с отдел „Общинска собственост” до 17.00 часа на 19.06.2015 г.

8. Конкурсът да се проведе в сградата на Община Русе, площад „Свобода” № 6, етаж 3, Заседателна зала на 30.06.2015 г. от 15,00 часа.

9. Конкурсни условия припровеждане на публично оповестен конкурс, подробно описан в т. 1 от настоящата обява и изисквания към кандидатите:

9.1. Изграждане на нова триетажна сграда с триетажна пристройка, с обща разгъната застроена площ 1 455 кв.м. /хиляда четиристотин петдесет и пет кв.м./, в автентичния й вид, съгласно предвижданията в заповед № 298/10.03.1998 г. на Кмета на Община Русе за одобрен частичен застроителен план, частично изменение на регулационния план и попълване на кадастралния план, като най-високата точка на новата обществена пристройка да не надвишава абсолютната кота от 43.80 на основната сграда;

9.2. Цена на отстъпеното право на строеж-не по-малка от началната конкурсна цена, платена в лева;

9.3. Размер на инвестициите-не по-малко от началната конкурсна цена на отстъпеното право на строеж.

9.4. Срок за изготвяне на идеен инвестиционен проект-5 /пет/ месеца, след сключване на договора за ОПС. В този срок да бъде предоставена проектна документация в Община Русе за разглеждане в Експертния съвет по устройство на територията. Идейният инвестиционен проект да съответства на изискванията на Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти. След приемане на идейния инвестиционен проект да се премине към следваща фаза на проектиране-работен инвестиционен проект, за който срока на изготвяне да е не по-голям от 6 /шест/ месеца. Носителят на ОПС се задължава за своя сметка да представи пред съответните съгласувателни инстанции проектната документация и да изготви оценка за съответствие на проектната документация за издаване на разрешение за строеж.

9.5. Срок за изграждане и въвеждане в експлоатация на сградата с пристройка-не повече от 6 /шест/ години от датата на сключване на договора за ОПС.

9.6. В инвестиционния проект да се предвиди:

- информационна табела на фасадата на сградата, на която да е изписано името на сградата - „Старата община“ - архитектурен паметник на културата, година на построяване и година на възстановяване.

- на подходящо място във входното пространство или друго представително помещение на сградата, да се оформи кът с историческа справка и снимков материал за историята на възстановената сграда.

10. Утвърждавамконкурсната документация и проекта на договора за продажба.

11. Обявата за конкурса да се публикува на сайта, в местен ежедневник и да се изнесе  на таблото в централния вход на  Община Русе,  към ул. “Борисова”.

За допълнителна информация – телефони: 082/881 639, стая № 607, етаж 6, Община Русе, пл. „Свобода” №6 (входа към ул. „Борисова”).