Община Русе

в качеството си на запължен субект по Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения, предоставя следната информация:

Координати за връзка с длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали

Наименование:

Владислав Нанов

Телефон:

Електронна поща:

v.nanov@ruse-bg.eu

Ред за подаване на сигнали по реда на Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения:

1. Сигналите за нарушения, попадащи в обхвата на чл.3, ал.1-ал.3 от Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения, се подават пред длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали, като се спазва следния установен във вътрешните правила на Община Русе ред, а именно:
  1. Сигнали за нарушения, попадащи в обхвата на чл.3, ал.1-ал.3 от Закона, се подават в писмена или устна форма, пред длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали.
  2. Когато лице желае да подаде сигнал по т.1 писмено, то може да стори това по следния начин:
  • Лично пред длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали.

Срещата между длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали и лицето желаещо да подаде сигнала, може да бъде уговорена по телефон.

Сигналът се подава, чрез попълване на формуляр по образец (Приложение № 1).

• Чрез изпращане на сигнала, на служебната електронна поща, на длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали.
  1. Когато лице желае да подаде сигнал по т.1 устно, то може да стори това по следния начин:
  • На посочения телефонен номер за връзка с длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали.
  • Чрез лична среща, която може да се уговори по телефон.

1. Към сигналите могат да се приложат всякакъв вид източници на информация, подкрепящи изложените в него твърдения, в т. ч. посочване на данни за лица, които биха могли да потвърдят съобщените данни или да предоставят допълнителна информация.

1. Не се разглеждат сигнали, които не попадат в обхвата на Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения и съдържанието на които не дава основания да се приемат за правдоподобни.

1. Устният сигнал се документира чрез попълване на формуляра (Приложение № 1) от длъжностното лице отговарящо за разглеждането на сигнали. Длъжностното лице предлага на подаващия сигнала да го подпише, при желание от негова страна.

ПРИЛОЖЕНИЕ № 1 - Формуляр за регистриране на сигнал по ЗЗЛПСПОИН ( https://www.cpdp.bg/index.php?p=sub_rubric&aid=282 )