РУ „Любен Каравелов“ отличи най-добрите библиотекар и библиотека за 2023 година

вторник, 14 май 2024

За поредна година екипът на Регионална библиотека „Любен Каравелов“ отличи най-добрите библиотекар и библиотека на кратко тържество. На събитието присъстваха кметът Пенчо Милков, секретарят на Община Русе Димитър Генков, областният управител Драгомир Драганов, д-р Виктория Иванова, директор на Университетска библиотека към РУ “Ангел Кънчев“, Петя Минчева, експерт към Регионално експертния-консултантски и информационен център „Читалища“, служители от областна администрация, членове на журито и др.

„Вие – библиотекарите, сте грижовници както за книгите, така и за душите на четящите хора. Регионалната библиотека отдавна се е превърнала в институция и духовен център в региона със значимите инициативи, които реализира през годините“, поздрави кметът директора и служителите на Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ Теодора Евтимова.

Тази година призът „Библиотека на годината от Област Русе“ за 2023 г. отиде при библиотекарския екип при Народно читалище „Просвета – 1928“ от гр. Мартен. За „Библиотекар на годината“ журито избра Силвия Бърдарова от Народно читалище „Тома Кърджиев – 1873“, с. Червена вода. Специалната награда на Русенския университет „Ангел Кънчев“ взе Генадия Георгиева от НЧ „Христо Ботев 1928“ от Сливо поле, а НЧ „Възраждане-1960“ от Щръклево получи  наградата на Регионално експертния-консултантски и информационен център „Читалища“.

Музикален поздрав към библиотекарите и присъстващите гости поднесоха талантите от ДЮФА „Зорница“ към Общинския детски център за култура и изкуство с ръководители Милена Михова и Добрин Райчев.

Русенската регионална библиотека е първата в страната, която за поредна година организира среща на библиотекарите от региона и ежегодно отличава най-добрите сред тях.