Русе бе домакин на Международен турнир по джу джицу

неделя, 30 април 2023

За втора поредна година в спортна зала „Дунав“ се проведе Международен турнир по джу джицу за дуо и файтинг система „Русе оупън“ 2023. Организатори на надпреварата са домакините от СК „Динамо“ с председател сенсей Борислав Кисев и Българската джу джицу федерация.

Официални гости на спортното събитие бяха шихан Тони Петров - вицепрезидент на Българската джу джицу федерация и Лъчезар Иванов - старши експерт в областта на спорта в Община Русе.

След оспорвани единоборства русенските състезатели на СК „Динамо“ заеха второто място в комплексното класиране със спечелените общо 8 златни, 5 сребърни и 5 бронзови медала.

В турнира, който се проведе с подкрепата на Община Русе, участие взеха близо 250 състезатели от 12 спортни клуба: СК „Динамо“ Русе, ЦПКДК Бургас, ЦПКДК Кнежа, ЦПКДК Берковица, СК „Икигай“ Пловдив, СК „Бугари“ Димитровград, СК „Вароша“ Ловеч, СК „Будока“ Смолян, СК „Ронин“ Силистра, СК „Багаин“ Силистра, СК „Шото“ Силистра и СК “Войводите“ Панагюрище.