Русе бе домакин на обучение на НСОРБ за социалните услуги

сряда, 26 април 2023

В два поредни дни в Русе се проведе обучение организирано от НСОРБ, част от изпълнението на проект „Повишаване на знанията, уменията и квалификацията на общинските служители“, по Оперативна програма „Добро управление“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.

В обучението взеха участие представители на общински администрации, доставчици на социални услуги от цялата страна, а официални гости бяха зам.-кметът на Община Русе Енчо Енчев и Катя Петрова, директор на дирекция „Хуманитарни дейности“.

Лектори на обучението бяха Росица Димитрова – директор на дирекция "Социални дейности и здравеопазване" към Община Велико Търново и Веселина Ботева - директор на дирекция „Социална политика“ към Община Пловдив.

По време на обучението бяха разгледани теми, касаещи стандартите за качество, в контекста на въведените с Наредбата за качеството на социалните услуги нови стандарти и ангажиментите на доставчиците за осъществяване на вътрешен мониторинг, ефективност и годишен контрол на качеството на предоставяните от тях услуги.

Обсъдени бяха и основните принципи при разработването на задължителните за доставчиците програми за развитие на качеството на социалните услуги и ролята на общините за осъществяване на контрол и мониторинг на качеството и ефективността на социалните услуги, предоставяни на тяхна територия.

Всички участници в обучението получиха сертификати за преминатото обучение.