понеделник, 12 юни 2023
В Лесопарк „Липник“ край Русе от 9 до 11 юни се проведе II кръг от Държавното първенство по радиоуправляеми ветроходни яхти - клас S. В него се включиха представители на клубове от Варна, Габрово, Пазарджик, Казанлък, Харманли и Русе.
Първенството се организира от Спортен клуб по корабомоделен спорт „змс Иван Маринов“ – Русе и е под егидата на Община Русе и Българската федерация по корабомоделен спорт.
Състезанията се проведоха на язовира в Лесопарк "Липник". През втория ден на надпреварата гонките бяха наблюдавани и от кмета Пенчо Милков, който поздрави участниците в първенството.
В Клас F5E - юноши призовите места спечелиха представителите на Габрово, като първо място зае Никола Панчев, второто място грабна Александра Бончева , а до тях на почетната стълбица се нареди Виктория Бончева.
Победител в Клас F5E - мъже стана варненецът Живко Липчев, а в Клас F5М първото място бе за Стефан Тенев от Казанлък. В Клас F5 - 10 приза грабна Димитър Давидков от Пазарджик.
Русенският храм “Всех Святих” отбеляза храмовия си празник
неделя, 11 юни 2023
Водният цикъл затваря временно част от ул. „Цариброд“
понеделник, 12 юни 2023
Последни Новини
ДЮФА „Зорница“ с успешно представяне на международен фолклорен фестивал…
сряда, 30 юли 2025
Премахване на сухи дървета затваря временно част от ул. „Асен Златаров“…
сряда, 30 юли 2025
Със символична първа копка стартира енергийното обновяване на сградата…
сряда, 30 юли 2025
120 години от рождението на Елиас Канети бяха отбелязани в Русе
сряда, 30 юли 2025
Летни промени в разписанията на линии 2 и 27 на „Общински транспорт Русе“
сряда, 30 юли 2025
Започва енергийното обновяване на сградата на дирекция „Местни данъци…
вторник, 29 юли 2025
Община Русе представя на 31 юли проект за модернизация на ученическо общежитие…
вторник, 29 юли 2025
ФТТ „Найден Киров“ се завърна от успешно турне в Турция
вторник, 29 юли 2025